Bojí se prohry? Trump zmínil odklad prezidentských voleb, budou prý „zkorumpované“

Aktualizováno -
30. července 2020
17:59
Autor: ČTK - 
30. července 2020
16:24

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odložit letošní listopadové prezidentské volby, přestože datum je zakotveno v zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti, opět bez důkazů, uvedl, že korespondenční hlasování bude zneužito k volebním podvodům, poznamenala agentura Reuters.

Data federálních voleb jsou v USA upravena federálními zákony. Prezidentské volby se mají konat první úterý po prvním listopadovém pondělí, přičemž jakákoli změna data by musela být schválena Kongresem. Ústava zároveň neumožňuje odložit následnou inauguraci, jež se má konat 20. ledna 2021.

Trump dnes na twitteru napsal: „S univerzálním hlasováním poštou (nikoliv hlasováním v nepřítomnosti, které je v pořádku) budou volby 2020 nejnepřesnějšími a nejvíce podvodnými v historii. Pro Spojené státy to bude velký trapas. Odložte volby, dokud lidé nebudou moci hlasovat správně a bezpečně???“.

Dosud ale nejsou žádné důkazy o tom, že by korespondenční hlasování v USA provázely rozsáhlé volební podvody, píše agentura AP. Pět států se již spoléhá výhradně na hlasování poštou a uvádí, že zavedly potřebná opatření, aby zajistily, že hlasování nebude narušeno nepřátelskými cizími aktéry. Odborníci na volby v USA tvrdí, že volební podvody jsou tam velmi neobvyklým jevem.

Ohrožení pro znovuzvolení

Trump se stále více snaží v předstihu zpochybnit regulérnost nadcházejících listopadových voleb, u kterých se očekává prudký nárůst korespondenčního hlasování vzhledem k pandemii covidu-19. Prezident již dříve označil možnost distančního hlasování za „největší“ ohrožení pro své znovuzvolení. Jeho kampaň a republikáni se soudí ve snaze této praxi zabránit. Minulý měsíc Trump svým příznivcům v Arizoně řekl: „Podle mě to budou nejvíce zkorumpované volby v historii naší země“.

horaIysa ( 30. července 2020 17:01 )

Blesku, Trump se bojí prohry a čeho se bojíte vy? *** z Afganistánu prodával dětem drogy a znásilňoval je-diskuse zakázaná. V Jablonci se poprala banda cikánů-diskuse zakázaná. Ale že si Kotek rozbil hubu na motorce, v pohodě. Že si pablb z moravy udělal z veřejné komunikace závodní dráhu, v pohodě. Proč se nemůžeme vyjádřit ke svinstvům páchaným nebílými lidmi? Proč můžem kritizovat jen činy bílých grázlů? Co je to za prasečinu páchanou na tomhle národě?

voicamhe ( 30. července 2020 16:38 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznamоvасí místо pro dоspělé, ktеří сhtějí najít pаrtnеra, který budе mít sеx

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud