Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Šílené fronty v Tatrách: Turisté vzali útokem stezky, mačkají se jak sardinky

Autor: sova - 
29. července 2020
17:48

Vysoké Tatry zažívají v době mírného uvolnění opatření během koronavirové pandemie mimořádný nával tisíců turistů. Lidé z okolních zemí včetně Česka se do Tater vydávají v masových počtech, což má za následek – jakkoli to zní ve spojitosti s horami úsměvně – dopravní komplikace. Dokazuje to i video ze sociálních sítí.

Na záběrech, které pořídil polský turista, je vidět dlouhá a početná fronta na horu Rysy nejvyšší bod Polska, který leží na hranici se Slovenskem. Situace je velmi podobná i na horské stezce u Štrbského nebo Popradského Plesa.

Video tak v mnohém připomíná pohled na fronty vybavením ověšených horolezců na hřebeni Mount Everestu, kteří se v květnu minulého roku chtěli dostat na vrchol nejvyšší hory světa.

Slovenská média popisují potíže lidí, kteří v okolí hledají volné parkovací místo. „Pokud si chcete vychutnat klid, doporučujeme vyrazit brzy ráno. Už okolo deváté hodiny máte problém zaparkovat prakticky kdekoliv,“ píše slovenský list SME.

Hotely ve švech ale nepraskají

„S příjezdem vlaku na zastávku Popradské Pleso se z něj okamžitě vyrojí desítky lidí,“ pokračuje v popisu deník. Kromě tisíců Čechů a Slováků se mezi turisty často objevují také Litevci, Poláci nebo Němci. Nejčastější skupinkou jsou rodiny s dětmi, výjimkou rozhodně nejsou ani cyklisté na elektrokolech.

Řada Slováků tráví – podobně jako Češi – letošní dovolenou doma, proto jsou tamní turistické cíle nejvytíženější hlavně přes víkend. Často své rozhodnutí, kde trávit volno, nechávají na poslední chvíli. Tomu odpovídají i neobsazené ubytovací kapacity hotelů v okolí.

Zajímá vás aktuální situace na Slovensku? Podívejte se na živý stream z Lomnického štítu:

voicamhe ( 30. července 2020 16:39 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznаmovací místо prо dospělé, ktеří сhtějí nаjít partnerа, ktеrý bude mít seх

janieem ( 30. července 2020 14:17 )

Tak kolik si přiveze roztomilý suvenýr?

Uivatel_5417844 ( 30. července 2020 11:42 )

Stádo vypatlaných tupých hlav a voliči ANO a kdejaké zlodějské žumpy z vlády.

pemetcu ( 30. července 2020 05:26 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvací místо prо dоspělé, ktеří сhtějí nаjít pаrtnerа, ktеrý budе mít seх

gurke ( 29. července 2020 21:19 )

a nebo v Indii.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud