Záběry jak z katastrofického filmu: Lijáky a vichr protrhly přehradu, 70 tisíc evakuovaných

Aktualizováno -
2. května 2020
15:43
Autor: ČTK - 
2. května 2020
12:28

Na 70 000 lidí se muselo v Uzbekistánu urychleně evakuovat z oblasti, kterou zaplavila voda z protržené přehradní nádrže. Podle agentury RIA Novosti o tom dnes informovalo uzbecké ministerstvo pro mimořádné události. Postižená je podle agentury Reuters i příhraniční oblast v Kazachstánu, kde domovy opustilo přes 5000 lidí.

Uzbecké ministerstvo oznámilo, že v důsledku intenzivních dešťů a silného větru se protrhla jedna z přehrad v Syrdarské oblasti, která leží na jihovýchodě Uzbekistánu. Stalo se to už v pátek kolem šesté hodiny ráno (03:00 SELČ).

Úřady v první zprávě tvrdily, že se nikomu nic nestalo. Později tisková služba uzbeckého ministerstva pro mimořádné situace sdělila, že hospitalizováno muselo být 56 lidí. Závažnost zranění neupřesnila.

Rozsah škody zatím není vyčíslený. Vodní příval nicméně zaplavil 22 vesnic a poničil silnice a nemalou plochu zemědělské půdy, sdělili podle agentur místní představitelé.

Kazašské úřady uvedly, že v postižené oblasti kolem řeky Syrdarji na území Kazachstánu muselo být evakuováno 5400 obyvatel čtyř vesnic.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud