Vojáci naletěli na fotky mladých dívek. Islamisté se jim pak „nabourali“ do telefonů

Autor: ČTK - 
17. února 2020
17:55

Palestinské islamistické hnutí Hamás, jež vládne v Pásmu Gazy, se nabouralo do telefonů desítek izraelských vojáků s pomocí dívek, které tvrdily, že se chtějí seznámit. S odvoláním na sdělení mluvčího izraelské armády Jonatana Konrikuse o tom dnes informoval zpravodajský server BBC. Podle armády žádné důležité důvěrné informace v důsledku palestinského hackerského útoku neunikly.

Vojáci podle Konrikuse obdrželi fotografie mladých žen. Následně byli požádáni, aby si stáhli aplikaci, která hackerům umožnila získat kontrolu nad telefonem, znát polohu zařízení, mít přístup ke kontaktům a fotografiím či ovládat fotoaparát a nahrávání v telefonu, aniž o tom majitel zařízení věděl. Hackeři vojákům tvrdili, že aplikace má umožnit sdílení fotografií.

Mluvčí izraelské armády poznamenal, že z palestinské strany to byl dosud nejsofistikovanější útok svého druhu. Hackeři se vydávali za mladé ženy, které mluvily špatně hebrejsky a tvrdily, že jsou imigrantky či že jsou sluchově či zrakově postižené. Hackerský útok armáda podle Konrikuse odhalila před několika měsíci, ale nechala ho chvíli běžet pod dohledem.

Izraelská armáda v minulosti své vojáky opakovaně vyzývala, aby byli při práci s mobily opatrní, a vydala pokyny, jak předcházet hackerským útokům.

Izrael a Hamás jsou v trvalém konfliktu, jehož součástí je i získávání důvěrných informací o nepříteli.

Video Babiš v Izraeli tlumočil prezidentovi pozdrav od Zemana. - Blesk - Jaroslav Šimáček

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud