S rybáři se utrhla obří kra. O záchranu 600 lidí se pokouší vrtulníky a sněžné skútry

Autor: ČTK - 
28. ledna 2020
19:40

Ruské záchranné složky se snaží dostat na pevninu asi 600 rybářů, s nimiž se v úterý u pobřeží dálněvýchodního ostrova Sachalin uvolnila obří ledová kra. Na místě zasahují vznášedla, vrtulníky a sněžné skútry, uvedla s odvoláním na úřady ve městě Južno-Sachalinsk agentura DPA.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám ruské úřady v posledních dnech opakovaně varovaly před vstupem na pobřežní led. Již o víkendu museli záchranáři dopravovat na pevninu kolem 200 lidí, kteří lovili ryby děrami vysekanými v ledu.

Civilní ochrana v Južno-Sachalinsku uvedla, že navzdory riziku rybáři znovu a znovu vyrážejí na led, který často puká v důsledku vlnobití, náporu větru či přílivu a odlivu; kry se pak mnohdy ocitají na širém moři. Rybaření na ledu patří v Rusku k oblíbeným kratochvílím a podle médií se mu věnují miliony lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud