Retrívr možná zachránil paničce život. Před cestou do ohniska smrtící nákazy jí rozkousal pas

Autor: sova - 
27. ledna 2020
21:20

Může tohle být ještě náhoda? A i kdyby ano, zachránil pes své paničce zdraví nebo dokonce život? Takové otázky napadají člověka poté, co se seznámí s příběhem mladé ženy z Tchaj-wanu, která se ještě před dvěma týdny chystala odcestovat do centra smrtící nákazy, která v těchto dnech ohrožuje celou planetu.

Třináctého ledna se majitelka zlatého retrívra pojmenovaného Kim vrátila domů, když zjistila, že její cestovní pas zvířecí miláček roztrhal vlastní tlamou na kusy. Doslova ani jedna stránka ze svazku nezůstala netknutá.

Právě ten den se totiž žena plánovala vydat koupit letenky do čínského Wu-chanu. Ten se za poslední týden dostal na titulní strany všech světových médií kvůli nákaze koronavirem, která se z města začala šířit.

Žena by byla ve městě uvězněna v karanténě

Už v té době se o nebezpečí onemocnění v asijských zemích vědělo, situace ale ještě zdaleka nebyla tak kritická. Kdyby mladá žena skutečně odcestovala, jen tak by se z Wu-chanu nedostala. Město je totiž v současnosti kvůli koronaviru uzavřené v režimu karantény.

„Kim je můj strážný anděl, který mě chrání. Díky svému pejskovi mohu trávit oslavy nového lunárního roku se svou rodinou v bezpečí,“ uvedla žena na facebooku.

Ulice města Wu-chan zejí prázdnotou.Ulice města Wu-chan zejí prázdnotou. | Reuters

Koronavirus ohrožuje i sportovní klání

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud