Češka v Rakousku spadla do několikasetmetrové hloubky. Dva muži vyvázli s podchlazením

Autor: ČTK, tsv - 
12. ledna 2020
12:50

Tři čeští vyznavači horské turistiky se v sobotu večer dostali do potíží u vrcholu Hochschwab na severovýchodě rakouské spolkové země Štýrsko. Dva muže se záchranářům podařilo dostat do bezpečí nezraněné, jen podchlazené. Žena ale utrpěla při pádu do několikasetmetrové hloubky těžká zranění a musela být přepravena do nemocnice. Informovala o tom dnes agentura APA.

Podle jejího upřesnění byla policie v obci Thörl kolem 17:30 telefonicky informována, že se někdo zřítil v oblasti hory Hochschwab. Pomocí nouzové aplikace se podařilo lokalizovat volajícího, telefonický kontakt už ale nebyl navázán. Do pátrací akce bylo vysláno přes 20 horských záchranářů a záchranářský i policejní vrtulník.

Dva muže ve věku 30 a 31 let se podařilo posádce záchranného vrtulníku poměrně brzy lokalizovat, stáli ve sněžnicích na příkrém a zledovatělém místě. Záchranáři je dopravili k místu přistání vrtulníku a ten je přepravil do nemocnice ve městě Bruck an der Mur.

Společnici (31) obou mužů objevili záchranáři o dvě hodiny později asi 300 metrů níže než její přátele. Po poskytnutí první pomoci a ošetření byla žena vrtulníkem přepravena do nemocnice ve Štýrském Hradci.

sorgedoktor ( 12. ledna 2020 16:10 )

Proc tak zle..Jiste jsou nekolikanasobne pojisteni..Ja smekam svuj dusevni klobouk prewd organisaci te zachranky v Rakousku

karambol ( 12. ledna 2020 14:38 )

at už konečně si to zaplatí ze svého a bude mín blbu!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud