„Uklidni se.“ Trump si utahuje ze „spratka“ Grety a posílá ji do kina s kamarádkou

Autor: dst - 
13. prosince 2019
17:15

Aktivistka Greta Thunbergová (16) získala ocenění osobnost roku, které každoročně uděluje časopis Time. Stejné v minulosti získal i americký prezident Donald Trump, který se do mladé Švédky ostře pustil. Vliv si aktivistka získala řadou vystoupení na ochranu klimatu, do protestů se pak zapojili mladí lidé po celém světě.

Trump se do Grety, která trpí Aspergerovým syndromem, pustil na svém twitterovém účtu. „Greta musí pracovat na sebeovládání a pak zajít s kamarádkou na nějaký dobrý film. Uklidni se, Greto, uklidni!“ Nebylo to zdaleka poprvé, kdy se jeden z nejmocnějších mužů světa do teenagerky obul: „Vypadá jako velmi šťastná mladá dívka, která se může těšit báječné budoucnosti,“ napsal sarkasticky na podzim po řeči Thunbergové před Valným shromážděním OSN.

Greta, kterou český prezident Miloš Zeman označil za hysterku, se Trumpem nenechala rozhodit. „Teenagerka, která pracuje na sebeovládání. Právě je klidná a sleduje dobrý film s kamarádkou,“ reagovala na svém profilu.  

Aktivistka Greta Thunberg se podle časopisu Time stala osobností roku.Aktivistka Greta Thunberg se podle časopisu Time stala osobností roku. | Reuters

Když se aktivistka přidala ke kritikům rostoucího násilí vůči příslušníkům indiánského kmene Guajajara, který bojuje za ochranu amazonského pralesa před nelegálním kácením, rozčílila i brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Gretu označil bývalý vojenský důstojník za „spratka“.

Za stoupající agresi podle domorodců může právě Bolsonaro, který dlouhodobě podporuje rozvoj ekonomických aktivit v domorodých oblastech

Prezident Brazílie Jair BolsonaroPrezident Brazílie Jair Bolsonaro | Reuters

Do Grety si rýpnul i Trump junior. „Pokud jde o dodržování slibů, existuje pouze jediná osobnost roku: prosperující ekonomika, vytváření nových pracovních míst, historické daňové snížení, obchodní dohody, zničení ISIS, stavba zdi,“ veřejně jmenoval otcovy úspěchy.

K celému tématu přispěl i tým amerického prezidenta, který jako parodii předělal obálku časopisu Time. Na ní stojí oceněná Greta. Na tělo dívky napasovali hlavu amerického státníka, čímž popřeli Gretiny úspěchy.

Parodie na obálku časopisu Time, který zvolil aktivistku Gretu za osobnost roku. Tým Trumpa napasoval hlavu státníka na tělo oceněnéParodie na obálku časopisu Time, který zvolil aktivistku Gretu za osobnost roku. Tým Trumpa napasoval hlavu státníka na tělo oceněné | Twitter - Trump War Room

Trump se vystavil ale i kritice. Jeden z uživatelů napsal: „Představte si, že jste prezidentem Spojených států, ale jste tak nejistý, že musíte veřejně šikanovat 16letou dívku.“

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

mascula ( 13. prosince 2019 20:44 )

tak co ti brání?

ov21 ( 13. prosince 2019 19:25 )

oba jsou psychicky nemocní, Trump navíc trpí utkvělou představou že je člověk

kikina_klausovic ( 13. prosince 2019 19:15 )

Ta ošklivá holka je retard, hnus hnusů futrál 👎 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

hradnihulvat ( 13. prosince 2019 19:10 )

Ten kretén si tak může z někoho utahovat. Bude rád, když si za pomoci peněz zajistí, že nebude vykopnut z Bílého domu. U nás by vykopnout taky potřeboval jeden člověk i se svou suitou, ne z Bílého domu ale z pražského Hradu.

roka ( 13. prosince 2019 18:50 )

To je fakt.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud