Tohle se Amazonu nepovedlo: Obchod nabízel vánoční ozdoby s motivem Osvětimi

Autor: Darina Jíchová - 
2. prosince 2019
18:50

Památník a muzeum při bývalém koncentračním táboře v Osvětimi zuří, pobouřila je nabídka vánočních ozdob a dalších předmětů s motivem Osvětimi, které se prodávají na internetovém obchodu Amazon. Muzeum na svém twitteru označilo předměty za „neuctivé“ a jejich prodej za „znepokojující“, informovala stanice BBC.

Amazon předměty ze svých stránek po kritice muzea stáhl, jednalo se konkrétně o tři vánoční dekorace, otvírák a podložku pod myš. Na všech produktech byly snímky z Osvětimi, kde během druhé světové války zemřely miliony lidí.

Poté, co byly věci odstraněny ze stránek Amazonu, muzeum při bývalém koncentračním táboře v Osvětimi poděkovalo všem uživatelům sociálních sítí „za jejich aktivitu a odpovědi“. Příspěvek, který původně zveřejnilo muzeum, sdílely tisíce lidí.

„Bohužel, ještě není konec,“ oznámilo muzeum, aféra s ozdobami měla ještě dohru. Předměty se stejným motivem se objevily v e-shopu ještě od jiného distributora. Společnost Amazon nicméně uvedla, že se postarala o jejich odstranění.

„Kdo tohle vyrábí?!“

„Všichni naši prodejci se musí řídit podle pravidel, a ti, kteří tak nečiní, riskují, že bude zablokován a odstraněn jejich účet,“ vysvětlili zástupci Amazonu. „No to je nechutné. Kdo by si něco takového koupil? A kdo to proboha vyrábí?“ bouřili se v komentářích uživatelé twitteru. Příšerné, jak mohl Amazon něco takového připustit,“ zlobily se stovky lidí.

„Je to hrozné, ale nejsou to produkty, které vyrábí Amazon, prosím, nesuďte lidi, kteří ve společnosti pracují,“ někteří vystoupili na obranu zaměstnanců internetového obchodu. „Je to nějaké čínská firma, jejíž systém stahuje obrázky z internetu a tiskne je na předměty, zřejmě si ani neuvědomili, k čemu došlo,“ dodávali další lidé, kteří se obrátili na samotného prodejce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

PavelSki ( 2. prosince 2019 22:51 )

Pokud bych věřil vyjádření Amazonu, tak musím konstatovat, že jsou pak amatéři. To nemají nějakou vnitřní automatickou kontrolu? Že si může přes ně kdokoliv prodávat, třeba i protizákonné věci? A čekají na vzpouru na netu, faceboku atp.?

To třeba na facebok jsem chtěl dát video své výroby z naší uzavřené akce. Bohužel šikovnější kámoš ozvučil video a v řádu pár vteřin po vložení fcb bloknul, že muzika "ukradená" a zda máme na ni práva?

To nemá slavný Amazon podobný kontrolní mechanismus?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud