Střelba v centru New Orleans: 11 zraněných, policie zadržela jednoho člověka
Při střelbě v centru amerického města New Orleans bylo v neděli zraněno 11 lidí, dva z nich jsou v kritickém stavu. Místní zpravodajský portál NOLA uvedl, že policie zadržela jednoho člověka, jeho podíl na činu ale jasný není, neboť policie sdělila, že zatčen oficiálně není. Motiv činu oznámen nebyl.
Podle neworleanské policie se měla střelba odehrát nad ránem mezi 3:20 a 3:25 v historické Francouzské čtvrti v ulici Canal Street, která je oblíbeným nákupním a zábavním bulvárem.
Ze zveřejněných fotografií je patrné, že se střílelo u restaurace s rychlým občerstvením McDonald's.
At least 11 people were shot in New Orleans overnight. The shooting happened a few hours ago on Canal Street. Police say two were critically injured and one person is in custody. pic.twitter.com/KsEIXfx18y
— TODAY (@TODAYshow) 1. prosince 2019
Shaun Ferguson z neworleanské police uvedl, že první hlídka dorazila na místo činu takřka okamžitě po nahlášení. Policisté si nejprve mysleli, že jsou také pod palbou, neboť střely se ozývaly blízko nich.
Připravujeme podrobnosti.