Velký výpadek instagramu a facebooku: Problémy mají miliony lidí v Evropě i USA

Aktualizováno -
28. listopadu 2019
18:20
Autor: sova - 
28. listopadu 2019
17:10

Dvě z nejpopulárnějších sociálních sítí – instagram a facebook – zažívají dnes velké potíže a výpadky. Podle webu Down Detector problémy s připojením začaly zhruba v 15:45 středoevropského času. Největší problémy hlásí uživatelé z Velké Británie či Spojených států.

Příčina výpadku prozatím zůstává nejasná. Problémy hlásí zejména uživatelé z Velké Británie, výpadek v částečné míře ale podle dat postihl i kontinentální Evropu včetně Česka. Potíže s připojením se vyskytují i ve Spojených státech, kde jsou přetížené servery dávány do souvislosti s dnešním Dnem díkůvzdání.

Zatímco Severní Amerika se potýká spíše s problémy ohledně facebooku, Evropu více trápí naopak výpadek sociální sítě instagram.

Výpadek instagramu v Evropě tak, jak jej hlásil server Down Detector ve čtvrtek v 16:45.Výpadek instagramu v Evropě tak, jak jej hlásil server Down Detector ve čtvrtek v 16:45. | Down Detector

Uživatelé instagramu uvádějí, že v 74 procentech případů se potíže týkaly zobrazování příspěvků, 13 procent z nich mělo problémy s Příběhy a pro každého desátého bylo překážkou i samotné připojení k webové stránce.

Někde se objevuje hláška o údržbě serverů

Facebookoví uživatelé se v 65 procentech nemohli přihlásit ke svému účtu. 22 procent z nich mělo potíže se zobrazováním obrázků a fotografií. Více než desetina pak hlásí totální výpadek sociální sítě – nemohli se dostat ani na domovskou stránku facebooku.

Některým z postižených uživatelů se zobrazuje hláška, že „na serverech facebooku je momentálně prováděna údržba a přihlásit se bude možné znovu za pár minut“.

Nuda na facebooku, sranda na twitteru

Výpadek hlásí i oficiální stránky technické podpory facebooku. Podle nich problémy s připojením k serverům začaly dokonce už krátce po půlnoci v noci ze středy na čtvrtek.

Výpadek hlásí i oficiální stránky technické podpory facebooku. Výpadek hlásí i oficiální stránky technické podpory facebooku. | Facebook

Jak je už v podobných případech dobrým zvykem, z potíží s připojením na servery facebooku a instagramu si ve velkém tropí legraci zejména uživatelé twitteru.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Tve-svedomi ( 28. listopadu 2019 20:06 )

A ŽE BYCH SE NA TO NEVYS...RAL 😆
NEMAM ANI JEDNO ...🥴🤣🤣🥰🥰🤣🤗😛😆

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud