Voda v Benátkách ustupuje, otevřely i školy. Polovinu Itálie ale dál ničí bouře

Autor: ČTK - 
18. listopadu 2019
11:14

Po několikadenním povodňovém poplachu se začíná uklidňovat situace v Benátkách. Dnes se tam opět otevřely školy a takzvaná vaporetta, městské vodní „autobusy“, znovu vyplouvají podle grafikonu, informovala agentura APA. Napjatá je kvůli bouřím situace v severoitalských krajích Toskánsko, Emilia-Romagna a v Kampánii na jihu Itálie.

Severoitalské město na laguně minulý týden postihly nejhorší záplavy od roku 1966, když v úterý večer voda dosáhla úrovně 1,87 metru nad obvyklou hladinou moře. Zavřeny byly v Benátkách školy a školky i řada obchodů a starosta Luigi Brugnaro v pátek dokonce nařídil z bezpečnostních důvodů uzavřít náměstí svatého Marka. Vysoká voda vyplavila na břeh vodní taxíky i vaporetta.

V nejbližších dnech se očekává pokles hladiny, oznámila radnice v neděli večer. Majitelé bytů, obchodů a živnostníci už začali odstraňovat škody.

V jiných částech Itálie nadále panuje výstraha před bouřkami. Zejména v okolí Boloně a Modeny a v Toskánsku je situace napjatá. Úřady varují před záplavami. V Modeně a okolí způsobily vítr a sníh problémy s dodávkami elektrického proudu. Postiženo bylo 20.000 domácností.

V Cecině, nedaleko toskánského přístavního města Livorno, muselo opustit své domovy 500 lidí kvůli ohrožení záplavami.

Výrazně stoupla také hladina řeky Tibera v Římě. V provincii Caserta v jihoitalském regionu Kampánie dnes zůstaly zavřené školy poté, co oblast v noci na dnešek zasáhl prudký déšť.

 

Krziz ( 18. listopadu 2019 11:36 )

Konecne ty prasata maji uklizeno, vsude bylo pomalu nachcano, nasrano a hazli/y nikde, ted to maj ve sklepe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud