Záplavy zabily nejméně dva lidi, další se pohřešují. Lijáky zasáhly sever Itálie

Autor: ČTK - 
22. října 2019
13:47

Po silných deštích a následných bleskových záplavách na severozápadě Itálie zemřeli nejméně dva lidé, další dvě osoby se pohřešují. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Průtrže mračen zasáhly v noci na dnešek zejména regiony Piemont a Ligurie, obrovské množství srážek silně narušilo silniční i železniční dopravu.

Záplavy nejvíce zasáhly provincii Alessandria, kde dnes po rozhodnutí místní samosprávy zůstaly zavřené všechny školy. Nejméně 130 lidí se muselo evakuovat, více než 1000 lidí pak zůstalo bez dodávek elektřiny.

Právě tato provincie nahlásila i jednu z obětí - v obci Capriata zemřel řidič taxislužby, jehož vůz smetl proud vody. V Mornese se dva lidé pohřešují. Dalším mrtvým je 81letý muž z městečka Strambino, který zemřel při dopravní nehodě způsobené silným deštěm.

Kvůli dešti v noci nejezdily vlaky na páteřní železniční trati mezi Janovem a Milánem a mezi Janovem a Turínem. Ráno bylo spojení obnoveno, vlaky ale musejí jezdit sníženou rychlostí. Některé dálkové spoje byly zrušeny bez náhrady.

V městečku Campo Ligure poblíž Janova se při sesuvu půdy zřítil místní kostel, nebezpečně stoupají i hladiny jezer Lago Maggiore a Orta, uvedla italská média.

Video  Šest mrtvých po záplavách v Itálii: Utopila se i rodina s dětmi  - Reuters

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud