Exploze uvěznila pod zemí 35 horníků. Záchranáři hlásí v německém dole dva zraněné

Aktualizováno -
8. listopadu 2019
12:18
Autor: ČTK, tsv - 
8. listopadu 2019
11:44

Dva lidé utrpěli zranění při dnešní explozi v dole nedaleko města Halle ve středním Německu. Informoval o tom list Mitteldeutsche Zeitung. Zhruba 35 dalších osob, které zůstaly uvězněné pod zemí, se podle policie po několika hodinách podařilo vyprostit.

Výbuch se odehrál v dole u obce Teutschenthal, která leží jen několik kilometrů západně od Halle ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Příčina exploze zatím není jasná. Na místě zasahují desítky hasičů a záchranářů.

Po výbuchu zůstalo pod zemí uvězněno asi 35 lidí, kteří se ukryli v bezpečnostních prostorách, zhruba 700 metrů pod povrchem. Podle mluvčího zemského báňského úřadu měli k dispozici přívod vzduchu. Krátce před polednem policie na twitteru informovala, že se všechny z dolu podařilo dostat na povrch. Z dolu vyšli zřejmě nepoškozenou šachtou.

V dole Teutschenthal pracuje zhruba sto lidí. Těžit se zde přestalo v roce 1982, v posledních patnácti letech tu horníci pracují na stabilizaci. Ve starých šachtách se také uskladňuje odpad. Původně se v Teutschenthalu těžily draselné soli i sůl kamenná.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa