Němec před útokem zveřejnil „manifest“. Chtěl zabít co nejvíc „nepřátel bílých“

Autor: ČTK - 
10. 10. 2019
09:30

Na internetu se objevil „manifest“ sepsaný zřejmě pachatelem středečního útoku na synagogu ve východoněmeckém Halle. Píše v něm, že chce zabít co nejvíce „nepřátel bílých“ - hlavně Židů. O dokumentu informovala na twitteru Rita Katzová, šéfka firmy SITE Intelligence Group, která monitoruje internetové aktivity pravicových extremistů a džihádistů.

V „manifestu“ složeném z trojice dokumentů ve formátu PDF jsou jako další možné cíle zmíněni muslimové a levicově zaměření lidé. „Manifest“ obsahuje mimo jiné fotografie zčásti podomácku vyrobených zbraní, munice a výbušnin, které skutečně použil střelec v Halle. I proto dokument vytvořený zřejmě 1. října podle magazínu Spiegel po prvním přezkoumání němečtí vyšetřovatelé hodnotí jako autentický.

Na internetu se objevilo také video samotného útoku. Atentátník ho pomocí kamery umístěné na helmě přenášel na platformě Twitch, která slouží především k online sledování počítačových her. Podle platformy zhruba 35minutové video zhlédlo kolem 2200 lidí, než bylo smazáno.

Na záznamu je mimo jiné vidět, jak se útočník neúspěšně snaží dostat do synagogy v Halle, kde v tu dobu bylo přes 50 lidí. Původní údaje hovořily až o 80 věřících slavících nejdůležitější židovský svátek Jom kipur (Den smíření). Pachatel, který opakovaně nadává na Židy a arabáče, podle listu Die Welt zaznamenal i moment, kdy zezadu čtyřmi ranami zastřelil ženu, která šla zřejmě náhodou kolem synagogy a stěžovala si, že jeho auto blokuje chodník.

Svou druhou oběť, kterou se stal muž v nedalekém rychlém občerstvení s kebabem, pachatel zastřelil, přestože ho prosila o život. Útočník pak střílel i na další lidi. Některým z nich mohlo zachránit život i to, že se střelci některé podomácku vyrobené zbraně porouchaly. Video zachycuje také přestřelku s policií, při níž byl útočník zraněn na krku.

Podezřelým z útoků je sedmadvacetiletý Němec Stephan Balliet, který byl krátce po činech zadržen. Podle Spiegelu žil s matkou v sasko-anhaltské vesnici Benndorf. Sousedé o něm tvrdí, že byl odtažitý a nikdy je nezdravil.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Antonn Blha ( 10. října 2019 21:18 )

Nějak to začíná eskalovat💥

salto ( 10. října 2019 17:27 )

Jo, jo - bílí osadníci to měli vždycky těžké.

SUPERKa ( 10. října 2019 15:00 )

Žumpu Blesk premium plny hnoje si strčte do vaší shnilé p.r.-ele hovada🤮🤮🤮🤮🤮🤮

wp2t ( 10. října 2019 12:16 )

V říjnu bylo zatím provedeno šestnáct teroristických útoků po celém světě, z toho patnáct bylo muslimských. V Němcích Syřan najel kamionem do lidí, muslim ve Francii zaútočil na úředníky,nigérijec pokousal malou němku na ulici, v Lipsku byla zápálena auta a dnes v Rakousku poblíž letiště vybuchla bomba.

wp2t ( 10. října 2019 12:01 )

Za posledních deset dnů proběhly čtyři útoky arabů v Západní Evropě, multikulturní masmédia o tom informovala jen v jednom případě a fotka neproběhla tiskem dosud.
A tady máme bílého útočníka a již za dvě hodiny si můžeme prohlédnout jeho tvář.
Rasismus naruby je pořád ještě rasismus ať si multikulti říkají co chtějí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa