Mrtvých po zřícení mostu přibývá. Záchranáři našli těla v rozdrcených lodích

Autor: ČTK - 
2. října 2019
07:50

Čtyři mrtvé našli zatím záchranáři po zřícení mostu na severovýchodě Tchaj-wanu. U obětí se jedná o zahraniční pracovníky z Indonésie a Filipín, informovala agentura AP. Most se v úterý zřítil na několik rybářských lodí. Kromě mrtvých si neštěstí vyžádalo také deset zraněných. Jeho příčina zatím není jasná.

Všechny čtyři mrtvé záchranáři nalezli v lodích, které zasáhly trosky padajícího mostu a cisterna, která po něm právě projížděla. Dva lidé se stále pohřešují. „Pátrání na místě neštěstí pokračuje,“ uvedl tchajwanský ministr dopravy Lin Ťia-lung.

Neštěstí se odehrálo několik hodin poté, co se přes Tchaj-wan přehnal tajfun Mitag. Vítr, který jej doprovázel, lámal stromy, ničil vozidla a způsobil výpadky elektřiny. V době pádu mostu však už panovalo slunečné počasí. Obloukový most dlouhý 140 metrů stál v přístavu v okrese I-lan a kromě dopravní spojnice byl i známou turistickou atrakcí.

Video  Zřícení mostu  - Twitter / @KamiliaHaraQoo

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud