Tchaj-wan zasáhl tajfun Bailu a míří dál do Číny. 30 tisíc domácností je bez elektřiny

Autor: ČTK, tva - 
24. 8. 2019
12:41

Tchaj-wan v sobotu dopoledne SELČ zasáhl tajfun Bailu, kvůli kterému země zrušila stovky letů a evakuovala část obyvatel. Bez elektřiny se ocitlo 30 000 domácností, jih ostrova postihly záplavy. Vítr dosahoval rychlosti 137 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters.

Úřady během příprav zrušily přes 350 letů, kvůli obavám z povodní země mobilizovala okolo 34 000 vojáků. Na jihu ostrova byly zavřeny obchody. Bailu je první bouře, která zemi přímo zasáhla po dvou letech. Před několika týdny ovšem kolem severního cípu Tchaj-wanu prošel tajfun Lekima, který si zde vyžádal jeden život a tři osoby zranil.

Podle předpovědí by měl tajfun Bailu během víkendu zamířit přes Tchajwanský průliv a zasáhnout čínskou provincii Fu-ťien.

Tchaj-wan, Čínu, Filipíny a Japonsko v druhé polovině roku pravidelně postihují tajfuny, které nabírají sílu nad teplými vodami Tichého oceánu nebo Jihočínského moře. V roce 2009 zpustošil Tchaj-wan tajfun Morakot, který si vyžádal téměř 700 obětí při sérii sesuvů půdy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa