Železobetonový most se zřítil, když přes něj jel náklaďák. Šofér unikal marně

Autor: blv - 
1. října 2019
09:20

Dramatické záběry zachycené kamerou: ohromný železobetonový most v rybářském přístavu Nanfangao na Tchaj-wanu se řítí do vody. Právě v tom okamžiku pod ním proplouvají tři rybářské lodě. Na místo okamžitě vyrážejí záchranáři.

Krátce před zřícením pod mostem proplouval velký ropný tanker a podle prvních informací zřejmě zavadil o jeho konstrukci. Narušená statika nevydržela a ohromný kolos se zřítil.

Video  Zřícení mostu  - Twitter / @KamiliaHaraQoo

V ten moment pod ním proplouvaly tři lodě místních rybářů, kteří zůstali uvězněni v troskách. Starosta města Su'ao, které leží nedaleko přístavu, potvrdil, že pět lidí bylo převezeno do nemocnice a dalších šest stále čeká na vysvobození. 

Podle místních státních médií ale jako zázrakem nikdo nezahynul a všechna zranění jsou naštěstí jen lehká.

Vůbec se ale nezmiňují o řidiči nákladního auta, které se v kritickém momentě na mostě nacházelo. Při pozorném sledování videa je vidět, že řidič se snaží ještě dojet na protější břeh a málem se mu to podaří. Nakonec se ale i s vozidlem zřítí do vody. Jestli přežil a s jakými zraněními, média neuvádějí.

Most, který byl uveden do provozu v roce 1999, je pro jihovýchodní Asii unikátní - v této oblasti jako jediný měl obloukovou konstrukci. Je možné, že ji už v pondělí poškodil tajfun Mitag, který přinesl vichr o rychlosti až 162 km/h. Ropný tanker pak dílo zkázy jen dokonal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Ruda_uderka ( 1. října 2019 13:32 )

Jo ty obří stavby socializmu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud