Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Pár utratil 300 tisíc za dovolenou v luxusu na Ibize. Inzerovaný byt vůbec neexistuje

Autor: tva - 
1. října 2019
21:29

Pár ze Spojeného království, Ian a Denise Felthamovi, utratili 9 610 liber (v přepočtu téměř 300 tisíc korun) za pronájem ubytování pomocí portálu Airbnb. Inzerát sliboval dvoutýdenní pobyt na španělském ostrově Ibiza v luxusním domě s tureckými lázněmi, vířivkou a terasou z mramoru. Jak se však ukázalo, mělo to jeden jediný háček – nemovitost jednoduše neexistovala.

Fotografie falešného ubytování byly staženy poté, co o případu informoval nedělník The Sunday Times. Snímky byly zjevně sestaveny z různých prostor k pronájmu a prodeji z webových stránek luxusních apartmánů s názvem Las Boas. Tento komplex na Ibize skutečně existuje a funguje.

Zaměstnanec apartmánů označil inzerát Airbnb za falešný a s jistotou uvedl, že mezi čtyřiceti jednotkami, které komplex nabízí, se žádný takový byt nenachází. Muže kontaktovala americká stanice CNN, které informace poskytl pod zárukou anonymity.

Soukromé výtahy byly čirý výmysl

Ian Feltham stanici navíc potvrdil, že fotografie na webových stránkách komplexu Las Boas odpovídají snímkům zveřejněným v inzerátu, který si on a jeho manželka rezervovali.

Maria Calaová, která vlastní jeden z bytů v Las Boas, uvedla, že v inzerátu se podle popisu Felthamových vyskytovalo mnoho nejasností. Komplex například nabízí turecké lázně pro všechny ubytované, nikoli pouze v rámci jednoho apartmánu. Také zde neexistují soukromé výtahy, jak bylo britské rodině slíbeno.

biostar ( 13. října 2019 10:52 )

Našel jsem slevu 725Kč na první pobyt s Airbnb, kdyby se někomu hodilo.
http­s://pan­daku­pony­.cz/ku­pon/725-kc-sleva-na-ubytovani-z-airbnb-com

tomik007 ( 2. října 2019 00:20 )

System "ANO BUDE LIP"

Zobrazit celou diskusi
Další videa