Hurikán Humberto udeřil na Bermudy. Létaly jiskry, 28 tisíc domácností je bez proudu

Autor: ČTK, for - 
19. 9. 2019
06:58

Desítky tisíc lidí jsou na Bermudách bez proudu kvůli tomu, že hurikán Humberto poničil elektrické vedení. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) podle agentury Reuters varovalo obyvatele, že vysoké vlny mohou způsobit záplavy v pobřežních oblastech.

Ve středu večer místního času bylo bez dodávek elektrického proudu více než 28 tisíc domácností a firem, uvedla místní energetická společnost Belco. Bermudské úřady vyzvaly obyvatele, aby nevyjížděli na silnice a připravili se na případná tornáda. Hurikán Humberto dosáhl třetího z pěti stupňů Saffirovy-Simpsonovy škály.

Jeden z uživatelů sociální sítě twiiter sdílel video, kde zachycuje hurikán v plné síle, jak pomalu strhává vedení. Vzduchem létaly jiskry. 

Nedaleko pobřeží státu Colima na jihozápadě Mexika bouře Lorena zesílila na hurikán. Rychlost větru, který ji provází, dosahuje v nárazech 110 kilometrů za hodinu. Zástupcům mexických úřadů dělají starosti přívalové srážky, které mohou spadnout v oblastech na jihu země postižených dříve suchem.

Pohroma přišla na Bermudy v době, kdy se Bahamy ležící 1500 kilometrů daleko ještě nevzpamatovaly ze spouště, kterou za sebou zanechal hurikán Dorian. Podle úřadů si vyžádal 50 mrtvých. Na 1300 lidí se ale pořád pohřešuje, takže počet obětí se ještě může zvýšit.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

agfor ( 19. září 2019 11:51 )

A co "chudák" Kožený ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa