Sesuv půdy zavalil vesnici a zabil téměř 40 lidí. Další v Číně pohřešují

Autor: ČTK, tsv - 
29. července 2019
08:38

Nejméně 36 mrtvých už evidují úřady po sesuvu půdy, který v úterý zasáhl vesnici v jihočínské provincii Kuej-čou. Dalších 15 lidí se v souvislosti s neštěstím stále pohřešuje. Na svém webu o tom v neděli informovala zpravodajská společnost BBC. Příčinou sesuvu byly vydatné sezonní deště, které působí problémy na řadě míst na jihu Číny.

Ve vesnici u města Liou-pchan-šuej vlna bahna zavalila přes 20 domů. Záběry státní televize CCTV ukazují, jak záchranáři v obří hromadě půdy hledali oběti i za pomoci bagrů. Podle státní zpravodajské agentury Nová Čína se podařilo vyprostit 40 lidí. Vláda údajně na pátrací akci a pomoc obětem vyčlenila 30 milionů jüanů (100 milionů Kč).

Silné deště trápí část Číny už od začátku června. Sesuvy půdy jsou za takovýchto podmínek ve venkovských a kopcovitých regionech nejlidnatější země světa častým úkazem, píše BBC. Jiný sesuv v provincii Kuej-čou minulý týden zavalil dělníky pracující na stavbě dálnice, přičemž nejméně jeden z nich přišel o život.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud