Tisíc vražd dětí a denně sto znásilnění. Prezident JAR chce muže přísněji trestat

Autor: ČTK, kal - 
18. 9. 2019
23:35

Ke zpřísnění trestů kvůli narůstajícímu násilí na ženách a cizincích vyzval jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa. Zároveň s odvoláním na nejnovější statistiky uvedl, že Jihoafrická republika je pro ženy jednou z nejméně bezpečných zemí na světě, informoval server BBC.

Na zasedání parlamentu prezident uvedl, že počet žen a dětí, které se stávají oběťmi násilí, odpovídá zemím ve válce. Muži za minulý rok v JAR zavraždili 2700 žen a 1000 dětí, v téměř 57milionové zemi bylo zároveň nahlášeno nejméně 100 znásilnění denně.

V rámci nového akčního plánu Ramaphosa slíbil větší podporu obětem násilných činů, posílení soudního systému, navýšení trestných sazeb za sexuální násilí a důkladnější vzdělávání. „Násilí není problémem žen, je to problém mužů,“ uvedl prezident.

Narůstající počet vražd a násilí na ženách pobouřil v posledních týdnech tisíce Jihoafričanek, které se kvůli tomu vydali protestovat do ulic. Diplomatickou roztržku způsobila také vlna výtržností namířených proti cizincům, která se vystupňovala na začátku září. Policie v souvislosti s rabováním obchodů a násilím zadržela stovky pachatelů, 12 lidí, převážně Jihoafričanů, při násilnostech zahynulo.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa