Krveprolití na volebním mítinku. Dvě exploze zabily v Afghánistánu 46 lidí

Aktualizováno -
17. 9. 2019
15:55
Autor: ČTK - 
17. 9. 2019
11:18

Nejméně 46 lidí v úterý zahynulo a více než šest desítek utrpělo zranění při dvou sebevražedných útocích v Afghánistánu. K oběma teroristickým akcím se podle tiskových agentur přihlásilo islamistické hnutí Tálibán.

Atentát spáchaný v provincii Parván poblíž předvolebního shromáždění prezidenta Ašrafa Ghaního si vyžádal 24 mrtvých a 31 zraněných. Prezident při něm zraněn nebyl. Druhý bombový útok se odehrál v centru hlavního města Kábulu nedaleko amerického velvyslanectví a základny afghánské armády. Počet obětí tohoto zločinu postupně vzrostl z původních šesti mrtvých na nejméně 22. Zranění utrpělo 38 lidí.

Při atentátu v Čárikáru, který je metropolí severoafghánské provincie Parván, sebevražedný atentátník na motocyklu napěchovaném výbušninami vrazil do vstupní brány areálu, kde se Ghaního předvolební mítink konal, napsala agentura AP.

„Mezi mrtvými jsou ženy a děti. Vypadá to, že většina obětí pochází z řad civilistů,“ řekl agentuře AP lékař místní nemocnice Kásim Sangin s tím, že počet obětí může dál stoupat.

Afghánistán se připravuje na prezidentské volby, které byly vypsány na 28. září. Prezident Ghaní v nich bude usilovat o znovuzvolení.

Islamistické hnutí Tálibán již dříve vyzvalo obyvatele k bojkotu hlasování a uvedlo, že jeho bojovníci udělají vše pro to, aby volby zmařili. Obyvatelé by neměli chodit na předvolební shromáždění, protože se mohou stát terčem útoků, varoval Tálibán.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Taurus70 ( 18. září 2019 17:10 )

Brání svou zemi proti okupaci to je celé, grady to teprve nabere🤔🤔

satanas ( 17. září 2019 14:22 )

Kdepak, Afghanske narodni povstani bude stat jeste plno zivotu nez agresori pochopi ze lid, branici svou zemi proti agresorum nikdy nemuze prohrat!!

soresnakunde ( 17. září 2019 11:49 )

Takhle se dělají teroristické útoky!

Zobrazit celou diskusi
Další videa