Cecilka (25) si ve firmě sama zvýšila plat o 210 tisíc: Zasloužím si to, tvrdí

Cecilka (25) si ve firmě sama zvýšila plat o 210 tisíc: Zasloužím si to.
Autor: tva - 
16. září 2019
20:00

Pro někoho může být žádost o navýšení platu stresujícím zážitkem, ke kterému se musí dlouho odhodlávat. Jak se ale ukazuje, neplatí to pro všechny. O jednom takovém příběhu informuje server Daily Mail. Mladá žena pracuje v podniku, kde si lidé můžou o zvýšení, ale i snížení platu rozhodnout sami. Stačí přesvědčit kolegy, že je to správná věc.

Cecilia Manducaová (25) pracuje v londýnské organizaci GrantTree. Ta pomáhá malým firmám se získáním grantů vypsaných vládou. Společnost funguje na principu, kdy si každý jednotlivec sám určuje, jaký bude pobírat plat.

Nicméně pár pravidly se odměňování v organizaci přece jen řídí. Případné zvýšení odměny musí každý prodiskutovat nejprve s kolegy a zároveň částka nesmí být výrazně vyšší, než jakou by zaměstnanec obdržel za práci na stejné pozici v jakékoliv jiné firmě.

Cecilia si tak díky tomu mohla zvýšit plat o téměř 210 tisíc korun. Namísto 875 tisíc si tak nyní ročně vydělá přes milion.

„Samozřejmě jsem si nepřidala bezdůvodně, ale proto, že se mé pracovní povinnosti navýšily. Když jsem to probírala s kolegy, uznali, že si zasloužím přidat. Musím zároveň podotknout, že kromě zvýšení je u nás možné si plat i sám snížit,“ vysvětlila Cecilia s tím, že ve firmě GrantTree pracuje 45 zaměstnanců a možnost samostatně si určovat plat má každý z nich.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Citronel ( 29. října 2019 19:48 )

Ze 100 zaměstnanců si jich 100 myslí,že si zaslouží přidat.Co je to za jeblej podnik.Příští měsíc příjde na to,že by si opět zasloužila přidat,tak si přidá.Moc rád bych viděl ty výsledky.

Avada-kedavra ( 17. září 2019 05:29 )

Kráva hnusna!Dneštní spratci ja bych vam da...12 000 korun a 12 h denne makat rukama zmr di !

snehuIak ( 16. září 2019 21:26 )

Tohle je přece v ČR zcela běžná věc, že si zákonodárci sami určují plat. A rozhodně netroškaří.

zlymikes ( 16. září 2019 20:53 )

tohle se našich zaměstnanců absolutně netýká. U nás si sami sobě zvyšují platy jen poslanci,což je jiná garnitura

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud