U českých hranic nouzově přistálo malé letadlo: Ženě a pilotovi pomáhali i Češi

Autor: ČTK, for - 
22. 8. 2019
06:36

Jen s lehkými zraněními přežili 21letý pilot a 61letá žena, která s ním letěla, nouzové přistání menšího letadla na poli u saské obce Seifhennersdorf nedaleko českých hranic. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA, podle které na pomoc k havárii přiletěli s vrtulníkem jako první čeští záchranáři.

Proč muselo dvousedadlové letadlo s dvojicí Němců na palubě nouzově přistát, zatím není jasné. Při dosednutí na nerovné pole se stroji ulomilo kolo a letoun se převrátil na střechu. Podle DPA se pilot i žena, která s ním letěla, dostali ze stroje bez cizí pomoci a oba utrpěli jen lehká zranění.

Na pomoc havarovanému letadlu, které vzlétlo z letiště v hornolužické metropoli Budyšíně (Bautzen), přispěchali jako první letečtí záchranáři z Česka, informoval bulvární list Bild. Později na místo dorazili i hasiči z okolních německých obcí a jejich čeští kolegové. Obec Seifhennersdorf, u které ve středu večer k nouzovému přistání došlo, leží ve výběžku mezi českými městy Varnsdorf a Rumburk.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa