Univerzita zatrhla veškeré hovězí. Bojuje proti uhlíkové stopě a oteplování

Autor: ČTK - 
12. 8. 2019
19:52

V areálu londýnské vysoké školy Goldsmiths už se nemůže prodávat hovězí maso. Instituce, která je součástí Londýnské univerzity, zákaz zavedla s cílem přispět k boji proti globálním klimatickým změnám. Stala se první vysokou školou v Británii, kde takové opatření vstoupilo v platnost, informovala dnes agentura Reuters.

Chov hospodářských zvířat hraje významnou roli v globální produkci skleníkových plynů a způsobuje rozsáhlé odlesňování, uvádí agentura OSN pro výživu a zemědělství. Experti OSN z Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) před několika dny ve své zprávě o využívání půdy doporučili snížení spotřeby masa jako jeden z prostředků boje proti globálnímu oteplování.

„Sílící globální výzvy, aby organizace začaly brát vážně svou odpovědnost v boji proti klimatické změně, už nelze ignorovat,“ uvedla šéfka Goldsmiths Frances Cornerová k zákazu prodeje hovězího. Zaměstnanci a studenti jsou podle ní „odhodláni pomoci s realizací skokové změny, kterou potřebujeme, abychom razantně a co nejrychleji snížili naši uhlíkovou stopu“.

Podle studie Kalifornské univerzity všechny procesy spojené s přípravou jedné porce hovězího masa vytvoří asi 330 gramů oxidu uhličitého, zatímco například u kuřecího je to jen 52 gramů a u zeleniny 14 gramů. Goldsmiths oznámila, že chce začít využívat „čistou energii“ a do roku 2025 dosáhnout uhlíkové neutrality, tedy stavu, kdy budou jakékoli uhlíkové emise kampusu vyvážené mechanismy jejich zneškodnění.

Zákazem hovězího se londýnská škola přidává k řadě firem, které v poslední době začaly odrazovat od konzumace masa, píše Reuters. Jednou z prvních byla americká WeWork, která poskytuje firmám sdílené fyzické i virtuální pracovní prostory. Společnost loni v červenci svým 6000 zaměstnancům sdělila, že jim přestane proplácet pokrmy obsahující maso a že také přestane maso podávat na firemních akcích.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Jan Brandis ( 15. srpna 2019 09:15 )

Jen tak dál. A vůbec, i těch 14g ze zeleniny mi přijde moc. Takže nežrat Angláni, nežrat 😂🤣😂

ma-ka ( 13. srpna 2019 06:25 )

Evidentní důkaz hloupnutí těch, co nejí maso. Diskirmimance skotu. To neví, že člověj potřebuje jíst červený maso a hovězí patří k tomu nejzdravějšímu (červenýmu)?
A hnůj na ty svoje rostliny byliny vezmou ti chytráci kde?
A to taky neví, že někde roste max tráva a je lepší, aby to tam kráva spásala, než aby se to snažili předělat ne pole?
A mlíko, smetanu, máslo a sýr budou brát kde?

agfor ( 12. srpna 2019 23:30 )

Ten konec poraďte opáleným spoluobčanům, ale budete za rasistu.

ctirad123 ( 12. srpna 2019 21:04 )

Myslím si, že šílenost vymytých mozků studentů a jejich velitelky Gréty dosáhla vrcholu. Každý soudný a trochu vzdělaný člověk ví, že se určité klimatické jevy neustále vrací a mnohdy jsou umocněny vlivem sluneční činnosti, což považuji jako základ problému. Pokud Evropa chce zachránit svě snižováním uhlíkové stopy bez návaznosti stát ů celého světa, nemá šanci a pořád se budou provádět samé nesmysly, jako je tento universitní

anonym01 ( 12. srpna 2019 20:38 )

EVROPA NEZACHRANI NIC. JE TREBA CELOSVETOVE NA TOM PRACOVAT. PREZIDENTI ABY SE DOMLUVILI. KOLIK JIDLA SE VYHAZUJE V SUPERMARKETECH? SARDINKY JSOU POTRAVOU PRO RYBY, ALE ZE SARDINEK SE NEDELA SNAD BIO HNOJIVO?!!!! TO JE HAZRD! HLEDEJTE REZERVY JINDE! ZALESNOVANI KTERE SE PODARILO V RECKU !

Zobrazit celou diskusi
Další videa