Prezident radí, jak zachránit planetu: „Na velkou choďte jen každý druhý den.“

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
12. 8. 2019
19:02

Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který proslul řadou kontroverzních výroků, přišel se svérázným způsobem, jak chránit životní prostředí. Podle prezidenta postačí, když lidé budou „chodit na velkou jen jednou za dva dny“, prohlásil to na tiskové konferenci. Bolsonaro v poslední době čelí kritice za odlesňování Amazonského pralesa, uvedla stanice BBC.

Bolsonaro vyhodil ředitele ústavu, který data o odlesňování vydal, podle prezidenta šlo totiž o lži. Novináři však hlavu státu na tiskovce nešetřili, řada z nich během svých otázek citovala zprávu vědců o úbytku lesů v Amazonii. Reportéry rovněž zajímalo, jak Bolsonaro hodlá skloubit hospodářský rozvoj s ochranou životního prostředí.

„Bude to lepší pro celý svět.“

„To je jednoduché. Když mluvíte o znečištění životního prostředí. Stačí, aby lidé o trochu míň jedli, na velkou pak budou chodit jen každý druhý den, a to bude lepší pro celý svět,“ prohlásil brazilský prezident. V Brazílii podle něj panuje „ekologická psychóza“. „Pokud by byla skutečná ta devastace, z níž nás obviňují, tak už by z amazonského deštného pralesa byla poušť,“ řekl prezident novinářům.

Prezident je známý svými kontroverzními výroky, aktivně vystupuje zvláště proti homosexuálům. V minulosti se například označil za „hrdého homofoba“ nebo řekl, že by byl radši, aby byl jeho syn mrtvý, než aby byl homosexuál.

 

Video Prezident zrušil schůzku s ministrem. Šel místo toho k holiči - Facebook/Jair Bolsonaro

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 13. srpna 2019 03:11 )

Ma napady jako Andrej...

NatasaZ ( 13. srpna 2019 02:57 )

Tak to mě fakt pobavilo To já se spíš vyhýbám plastům, teď jsem se v Penny zapojila do té akce na látkové tašky a už mám doma dvě, plus jsem si tam ještě koupila ovosáčky na ovoce a zeleninu. Když tak na tu akci mrkněte, píšou o tom normálně v Penny letáku > http­s://ww­w.le­tako­mat.cz­/pen­ny-market/pondelnik-od-pondeli-12-08-2019/

Taurus70 ( 12. srpna 2019 22:49 )

Klid to se tyka pouze te jejich sebranky😂😂😂

hnupnaentou ( 12. srpna 2019 20:23 )

tak jsem musel kvůli bezvědomí ukončit práci.prý epilepsie.dohodl jsem se se zaměstnancem o ukončení pracovního poměru,protože podle nějakých zákonů nesmím práci vykonávat.dali mi několikaměsíční odstupné.ale to mi zdanili a i edečetli peníze na zdravotní a sociální jako by to byl plat,JÁ MYSLÍM,ŽE JE TO ODŠKODNĚNÍ ZA NEMOHOUCNOST A NE PLAT TAKŽE JEN DAŇ.a k tomu mi dali ještě solidární daň??????takže já za nemoc musím podle blbečka státu platit.a ne málo 35%.kde to jsme .vím ,že za vyhrožování se chodí sedět ale za tohle si to ti poslanci co jsem je zvolil zaslouží.ať chcípnou

barracuda.sro ( 12. srpna 2019 20:15 )

Někteří politici by se neměli vyjadřovat a už vůbec ne do médií.

Zobrazit celou diskusi
Další videa