„Končím,“ oznámil ministr financí. Chce se vyhnout vyhazovu od nástupce Mayové

Autor: peb, ČTK - 
21. 7. 2019
13:28

Britský ministr financí Philip Hammond ve středu podá demisi. V televizi BBC dnes prohlásil, že tak učiní před tím, než ho odvolá pravděpodobný příští premiér Boris Johnson. Hammond nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody, což Johnson nevylučuje.

Jsem si jist, že nebudu odvolán, protože hodlám odstoupit před tím, než se tak stane, řekl Hammond. Jestliže se Boris Johnson stane ministerským předsedou, rozumím, že podmínky pro působení v jeho vládě budou zahrnovat akceptování brexitu bez dohody (s Evropskou unií) 31. října. To není nic, k čemu bych se kdy mohl přihlásit. 

Situace se podle něj může trochu zkomplikovat v případě, že pozici předsedy Konzervativní strany a tím i premiérské křeslo získá Johnsonův rival Jeremy Hunt. Avšak veškeré průzkumy ukazují na to, že Johnson zvítězí, řekl Hammond.

Jméno nástupce premiérky Theresy Mayové bude znát Británie v úterý. Podle britského tisku připravují rezignaci i dva další členové britského kabinetu, ministr spravedlnosti David Gauke a ministr pro mezinárodní rozvoj Rory Stewart.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa