Přes tisíc hasičů bojuje v Portugalsku s obřími požáry. Můžou za ně žháři?

Autor: peb, ČTK - 
21. 7. 2019
08:29

Přes tisíc hasičů už bojuje s rozsáhlými lesními požáry, které v sobotu vypukly ve středním Portugalsku. Několik obcí bylo z preventivních důvodů evakuováno, uzavřeny byly i dvě silnice. Informují o tom dnes místní média. Podle nich utrpělo při boji s ohněm lehké zranění osm hasičů a jeden další člověk byl zraněn vážně.

 

Na 1100 hasičů bojuje s požárem lesního porostu v horské oblasti nedaleko města Castelo Branco. Dnes by jim měla na pomoc dorazit i armáda. Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa na stránkách svého úřadu poděkoval všem, kteří do boje s ohněm vyrazili.

Portugalská televize RTP na svých stránkách dnes ráno uvedla, že příčina požárů není jasná. Místní úřady ale podle ní mají podezření na žhářství. Tři z požárů totiž vypukly v sobotu téměř ve stejnou dobu.

Už ve čtvrtek varovaly místní úřady před zvýšeným nebezpečím požárů kvůli suchu a vysokým teplotám, očekávaným o víkendu.

Zhruba ve stejném regionu vypukly tragické lesní požáry v červnu 2017, kdy si během několika dnů vyžádaly stovku obětí. V říjnu téhož roku zemřela při požárech v centrální a severní části země padesátka osob.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa