Třes prý není problém. „Můžu funkci vykonávat,“ řekla Merkelová a odjela na dovolenou

Autor: ČTK - 
19. 7. 2019
11:42

Německá kancléřka Angela Merkelová se cítí být plně zdravotně způsobilá k výkonu své funkce. Uvedla to na páteční tiskové konferenci, kterou uspořádala krátce před svou letní dovolenou. Merkelovou v minulých týdnech při oficiálních příležitostech několikrát postihl nekontrolovatelný třes. To vyvolalo spekulace o jejím zdravotním stavu. 

 „Můžu funkci vykonávat,“ prohlásila Merkelová. Zájem veřejnosti o její zdraví ale podle svých slov plně chápe.

Německá kancléřka zároveň ujistila, že sama má velký zájem na tom, aby byla zdravá. Znovu přitom zdůraznila, že po konci současného volebního období v roce 2021 už nehodlá kandidovat na politické funkce. „Ale pak doufám, že bude následovat další život. A ten bych ráda vedla ve zdraví,“ dodala.

Pětašedesátiletá Merkelová se v poslední době několikrát potýkala s třesem těla. Minulý týden ji postihl při setkání s finským premiérem Antti Rinnem. Opakovala se tak situace z poloviny června, kdy se kancléřka třásla při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Tehdy to vysvětlila tím, že byla dehydrovaná a že jí pomohlo vypít několik sklenic vody. Asi o týden později při jmenování nové ministryně spravedlnosti se ale třes vrátil.

Video Další třas kancléřky Merkelové - Reuters

Část některých oficiálních akcí v uplynulých dnech Merkelová absolvovala vsedě. Na páteční tiskové konferenci působila uvolněně a uvedla, že se cítí dobře.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zdenek Fidler ( 20. července 2019 13:41 )

mazak: Ona lze jen aby se udrzela u vesla a mohla dal zvat jeji deticky do Evropy!

hejhej ( 20. července 2019 10:06 )

Třes není problém ? Buď má Parkinzona - což je nemoc, nebo absťák,obojí záležitost mozku.
Ta odporná bába, která má těch svých třesoucích se rukou krev nevinných lidí není ani trochu soudná, pokud by byla leze kanálama.

oxygene.p ( 19. července 2019 13:38 )

každej kdo má problémy s chlastem , tak tvrdí , že nemá problém. Kalousek taky říká , že s chlastem nemá problém. Ale ty abstaky jsou teda hned vidět? Že Kalousku? že Makrelo?

Monikay ( 19. července 2019 13:08 )

možná to není problém ale vypadá to divně

Zobrazit celou diskusi
Další videa