Známá youtuberka (†35) zemřela na koloběžce. Srazil ji náklaďák na kruhovém objezdu

Autor: ČTK, tva - 
14. července 2019
19:10

V Londýně zahynula při nehodě na elektrokoloběžce známá youtuberka a televizní moderátorka Emily Hartridgeová (†35). Informovala o tom o víkendu britská média. Podle nich jde v zemi o první smrtelnou nehodu uživatele elektrické koloběžky, která podle britských zákonů nesmí být užívána v dopravním provozu. Hartridgeová tedy před smrtí porušila dopravní předpisy.

Hartridgeovou srazilo v pátek nákladní auto na kruhovém objezdu v londýnské čtvrti Battersea. Utrpěla smrtelná zranění a zemřela na místě. Její úmrtí potvrdili blízcí na jejím instagramovém účtu.

Hartridgeová byla trenérkou fitness a známou osobností sociálních sítí, její kanál o životním stylu na YouTube sleduje na 350 000 předplatitelů. Pracovala i jako moderátorka na televizní stanici Channel 4.

Koloběžky v Británii nesmí do ulic

V Británii se podle zákona nesmí na elektrokoloběžkách jezdit ani na silnicích, ani na chodnících, protože jde o dopravní prostředek, který nesmí do běžného provozu. Teoreticky by tak na nich lidé měli jezdit jen na soukromých pozemcích, ale praxe tomu neodpovídá. Výrobci elektrokoloběžek se snaží přimět britskou vládu, aby zákon o silničním provozu novelizovala.

Elektrické koloběžky nyní po celém světě zažívají boom a často je používají zejména turisté ve velkoměstech. Jejich vedení se snaží provoz těchto koloběžek regulovat, například snižovat maximální povolenou rychlost, zakázat vjezd na chodníky nebo do některých částí města.

Taurus70 ( 15. července 2019 06:38 )

Nerespektovani cehokoliv se nevyplaci🤐

vvogh.t ( 15. července 2019 04:41 )

možná že pro nikoho, jotubér muže být každý

tomik007 ( 15. července 2019 01:27 )

YOUTUBERKY byvaji nejznamejsi svymi nehodami

Sibyla ( 14. července 2019 20:06 )

neznám a je mi to tak nějak jedno.
To je snad ztráta hlavně pro její rodinu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud