Chorvatsko zasáhly bouřky, kroupy a záplavy: Velké škody a zranění lidé

Autor: tva - 
8. 7. 2019
14:25

Chorvatsko zasáhly v neděli silné bouřky, po kterých zůstaly obrovské materiální škody. Ničivé počasí se podepsalo zejména na jihu země. Bouřky doprovázel silný vítr, kroupy a silný déšť, který na některých místech způsobil dokonce záplavy a zcela ochromil dopravu. Prognóza meteorologického úřadu však výrazné zlepšení stavu počasí neslibuje a úřady vydaly nejvyšší možné varování. Informuje o tom chorvatský zpravodajský portál 24sata.hr.

Následkem bouřek na území Chorvatska padaly stromy, které často poškodily automobily, karavany, a dokonce i budovy. Nebezpečí představovaly také kroupy velikosti tenisových míčků. Výjimkou nebyly ani výpadky elektřiny. Bez proudu byli hodiny například obyvatelé obce Desinić.

V Chorvatsku udeřily silné bouřky. Stromy a kroupy poškodily auta a budovy, záplavy ničily úrodu zemědělcůmV Chorvatsku udeřily silné bouřky. Stromy a kroupy poškodily auta a budovy, záplavy ničily úrodu zemědělcům | Facebook IstraMet

V přímém nebezpečí se tak ocitli například lidé ubytování v místním kempu, kde na ně padaly stromy a větve. Ve městě Vukovar byly dvě ženy zraněny následkem krupobití a v obci poblíž Drenovci spadl ze střechy muž. Míra jeho zranění je prozatím neznámá.

Zaplavené ulice ve městech způsobily výrazné potíže s dopravou. V zemědělských oblastech pak napáchala valící se voda škody na úrodě, které mohou pro spoustu farmářů znamenat ohrožení jejich životní situace.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

uspecle ( 9. července 2019 18:30 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

prycsnima ( 9. července 2019 11:12 )

Najdete nahé ženy v Chorvatsku. Ku rac hleda pi čku. Job tvojí mať.

petrmrkk ( 9. července 2019 10:30 )

Naaaaajděete nahé ženy ve vašem městě zde : turl.ca/zeny

jasnovidec01 ( 8. července 2019 20:13 )

né to je de.bil. co pouští vir do PC a já ho pořád nahlašuju,má několik změn před jménem petrr

Zonty ( 8. července 2019 18:49 )

nypetrr: Překonalo tvoje IQ výšku kýblu? Řekl bych, že ani náhodou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa