Pyrotechnici zneškodnili obří pumu v centru Frankfurtu. „Šlo to hladce,“ hlásí

Aktualizováno -
7. 7. 2019
17:21
Autor: ČTK - 
7. 7. 2019
14:59

Pyrotechnikům v německém Frankfurtu nad Mohanem se dnes odpoledne podařilo zneškodnit leteckou bombu z druhé světové války, nalezenou při stavebních pracích. Informovala o tom agentura DPA. Akce, kvůli které muselo být vyklizeno sídlo Evropské centrální banky a na 16.500 lidí muselo opustit své domovy, skončila dříve, než se čekalo.

„Šlo to hladce,“ řekl mluvčí pyrotechniků. Podle zpráv na twitteru byla celá akce dokončena před 15:40 SELČ. Poté byly zrušeny všechny uzávěry a obyvatelé se mohli začít vracet domů.

Ještě dopoledne policisté i za použití termokamer kontrolovali, zda ve vyklizené oblasti nezůstali žádní lidé. Celá evakuace nakonec trvala mnohem déle, než se původně očekávalo. Pyrotechnici tak mohli začít se samotným zneškodněním bomby až před 14:30 místo poledne, uvedl server hessenschau.de. Původně se očekávalo, že zneškodnění bomby bude trvat zhruba čtyři hodiny.

Pyrotechnici ve Frankfurtu se snaží zneškodnit bombu z války, ve městě probíhá masivní evakuace.Pyrotechnici ve Frankfurtu se snaží zneškodnit bombu z války, ve městě probíhá masivní evakuace. | Reuters

Omezen bude i letecký provoz

Lidé musejí počítat s komplikacemi v provozu městské hromadné dopravy, na železnici i v letecké dopravě. Dálkové vlaky, které běžně projíždějí kolem vyklizené oblasti, jezdí po objízdných trasách. Podle agentury DPA plánuje řízení leteckého provozu dočasně uzavřít vzdušný prostor nad Frankfurtem. Po určitou dobu také nebudou smět plout lodi po Mohanu.

I 74 let po skončení druhé světové války se nejen v Německu nacházejí nevybuchlé bomby. Největší evakuaci v poválečných dějinách Německo zažilo předloni v září, kdy kvůli nálezu více než tunové bomby v areálu frankfurtské univerzity muselo domovy opustit více než 60 tisíc lidí. Frankfurt má 700 tisíc obyvatel.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa