Trump varuje Írán před útokem: Odveta bude „zdrcující a zničující“

Autor: ČTK - 
25. 6. 2019
18:09

 Americký prezident Donald Trump dnes pohrozil Íránu „zdrcující“ odvetou v případě útoku na cokoli amerického. Reagoval tak na prohlášení íránského prezidenta Hasana Rúháního o tom, že nové sankce USA proti Íránu, vyhlášené v pondělí, jsou projevem zoufalství. Bílý dům je podle Rúháního mentálně retardovaný. Slova íránského prezidenta označil Trump za „neotesaná a urážlivá“.

Na twitteru šéf Bílého domu uvedl, že íránské vedení nerozumí výrazům „milý“ a „soucitný“, nikdy jim nerozumělo. „Čemu bohužel rozumějí, je síla a moc a USA jsou zdaleka nejmocnější vojenská síla na světě,“ napsal americký prezident.

„Skvělý íránský lid strádá bez jakéhokoli důvodu. Jejich vedení utrácí peníze za teror, jen málo peněz vydává na něco jiného... Jakýkoli íránský útok na cokoli amerického vyvolá reakci vedenou s velkou a zdrcující silou. V některých oblastech bude zdrcující znamenat zničující,“ konstatoval Trump. „Už nikdy Johna Kerryho ani Obamu,“ doplnil svůj tweet kritickým odkazem na bývalého ministra zahraničí USA a na svého předchůdce v Bílém domě.

Nové sankce oznámily USA v pondělí v reakci na nedávné sestřelení amerického bezpilotního letounu nad Hormuzským průlivem. Teherán tvrdí, že stroj sestřelil v íránském vzdušném prostoru, což Washington popírá a trvá na tom, že incident se stal nad mezinárodními vodami.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 25. června 2019 19:20 )

zločinci USA se již dávno po Sýrií připravovali na válku s Iránem !!Bůh nech vidí to zlo a spravedlivě vás potrestá !!!USA SVĚTOVÉ ZLOOD R.1945 !!!!!!!!

AntonioZeseruti ( 25. června 2019 18:53 )

Von ten Ajrán s trupki nemá asy bopki,gdo vý,jesy nemá něgde za bukem zaparkovanýho atomovího krakena.

Zobrazit celou diskusi
Další videa