Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Trump objímal a líbal ženu, která ho opouští. Mluvčí Sandersová míří zpět domů

Autor: ČTK, kal - 
13. června 2019
23:35

Tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová opustí na konci června svou funkci. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump, podle něhož se po více než dvou letech práce v prezidentském úřadě vrací do svého rodného státu Arkansas. Jméno jejího nástupce nezveřejnil, Sandersovou ale na rozloučenou objímal i políbil. Sama mluvčí uvedla, že chce trávit více času se svými třemi dětmi.

„Je to velmi výjimečný člověk s neobyčejnými předpoklady a odvedla neuvěřitelnou práci! Doufám, že se rozhodne kandidovat na guvernérku Arkansasu - byla by fantastická,“ napsal Trump na twitteru.

Sandersová je dcerou republikánského politika Mika Huckabeeho, který na přelomu století více než deset let zastával právě funkci guvernéra a dvakrát se neúspěšně pokoušel o prezidentskou nominaci.

V Bílém domě Sandersová sloužila od Trumpova nástupu v lednu 2017 nejprve jako zástupkyně jeho prvního mluvčího Seana Spicera, který však po vlně kritiky svůj post po půlroce opustil. Nahradila jej právě Sandersová, která se od té doby nesčetněkrát dostala do náročné situace, když čelila novinářským otázkám týkajících se ne vždy jednoznačných a mnohdy nediplomatických výroků prezidenta Trumpa.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud