Na prezidentství prodělávám, stěžuje si Trump. Čísla ukazují pravý opak

Autor: peb - 
2. února 2019
18:30

Americký prezident Donald Trump v posledním veřejném rozhovoru odmítl, že díky svému prezidentství vydělává víc peněz. Podle něj na tom, že zastává úřad prezidenta, výrazně prodělává. Prezidentovi kritici ale přišli se zcela konkrétními údaji, které dokazují, že je to právě opačně - Trump vydělává. Za jeho prezidentství se daří i jeho firmám, od kterých se oficiálně distancoval. Informoval o tom web News Week. 

To, že kvůli svému úřadu přichází o peníze, řekl Trump reportérům New York Times Peteru Bakerovi a Maggie Habrmanové. 

„Přišel jsem kvůli téhle práci o obrovské množství peněz,“ řek Trump. „Tohle ale není o penězích. Víte, já naštěstí peníze nepotřebuji,“ dodal 

Ozvaly se hlasy, které amerického prezidenta obviňují z toho, že ze své pozice pomáhá svým firmám. Ačkoli se oficiálně od svého podnikatelského impéria distancoval, má Trump v držení akcie několika společností, které obchodují s vládou, zahraničními diplomaty a zahraničními státními firmami. Informoval o tom The Washington Post.

Trumpovi kritici říkají, že tím porušuje doložku americké ústavy, která federálním úředníkům zakazuje přijímaní darů nebo plateb od zahraničních vlád, jejich vůdců a zástupců. 

V rozporu s Trumpovým tvrzením je závěr neziskového think tanku Public Citizen, podle kterého prezident USA za dobu, co je v úřadu, inkasoval miliony dolarů. 

Navzdory tomu, že prý kvůli úřadu přichází o peníze, odmítl Trump myšlenku že by nekandidoval podruhé. „Miluju tuhle práci,“ řekl. Odmítl také spekulace, že by republikáni mohli přijít s jiným kandidátem. „Mám ve straně obrovskou podporu,“ uvedl. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 3. února 2019 06:18 )

udav se ty zrůdo tím mamonem a kolika chudákům jsi pomohl a co ty války co vedete po světě a ničíte suverení státy vměšujete se do všeho a chystáte se do Venezuely drancovat ropu a nerostná bohatství !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud