„Má generace vás zklamala.“ Šéf Applu řekl absolventům, čeho bylo moc

Autor: peb - 
24. 5. 2019
20:35

Ředitel společnosti Apple Tim Cook při svém projevu k absolventům na univerzitě Tulane v americkém New Orleans řekl, že jeho generace studenty zklamala. Zároveň je vyzval, aby se postavili čelem problémům, které jejich předchůdci nedokázali vyřešit, včetně změny klimatu. 

„V některých důležitých ohledech vás má generace zklamala. Strávili jsme příliš času debatováním,“ řekl Cook. 

Čerství absolventi by se podle něj měli soustředit na dosud nevyřešené problémy, a to bez ohledu na to, jak jsou složité. Jedním z nich je i klimatická změna, jejíž důsledky New Orleans poznalo v podobě hurikánu Katrina, který v roce 2005 město zdevastoval.

Na začátku dubna Apple oznámil, že na klimatickou změnu bude reagovat zahájením nových „zelených“ iniciativ, například zdvojnásobením počtu dodavatelů, kteří pracují se stoprocentně čistou energií.

Cook ale o klimatu mluvil už dřív. V roce 2017, když Trump vypověděl Pařížskou dohodu, napsal šéf Applu v dopise svým zaměstnancům, že je „zklamaný“ a že se to prezidentovi pokoušel rozmluvit. Dodal, že firma bude dále investovat do obnovitelných zdrojů a bude usilovat o zmenšení své uhlíkové stopy. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ztrpetr ( 24. května 2019 21:32 )

_--__Najítt nahe zeeny ve vaší oblasti na toto : da.gd/nahe

Zobrazit celou diskusi
Další videa