Pár si neví rady s rekonstrukcí domu: Objevil při ní nápisy z druhé světové války

Autor: tva - 
26. 5. 2019
19:00

Rekonstrukce jejich domu ve velšském městě Skewen znamenala pro Mel Daviesovou a Roba Jonese překvapivý objev. Při strhávání starých tapet pár zjistil, že se na zdi nachází nápisy z května roku 1940. Informuje o tom server Wales Online.

Nápisy, které bezprostředně souvisejí s tehdejším válečným děním, znějí: „Tato země je připravena na jakoukoli invazi. Procházíme opravdu těžkým obdobím, ale jsme si jisti, že nakonec zvítězíme.“ Dále jsou zde podepsáni pravděpodobní pisatelé: „Alford a synové, Neath (město ve Walesu - pozn. red.), 27. května 1940“.

Vlevo je poté vyobrazen další nápis: „Alford a synové z Neathu nyní rekonstruují tuto místnost, 12. června 1962“. Pod tím se nachází obtížně čitelný text zmiňující Rusko a Spojené státy. Jedna z možností zní, že jde o věty související s letem Jurije Gagarina – prvního člověka ve vesmíru. Jiný nápis pravděpodobně zmiňuje vznik evropského jednotného trhu v roce 1958.

Nápisy na zdi z druhé světové války a dalších let se ukrývaly pod starou tapetouNápisy na zdi z druhé světové války a dalších let se ukrývaly pod starou tapetou | Facebook Mel Davies

„Dům jsme kupovali s vědomím toho, že potřebuje opravy,“ uvádí Daviesová, „Předešlý vlastník byl starý dělník, v každé z místností jsou tapety. Když jsme ty nápisy v obýváku objevili, zrovna nám s jejich strháváním pomáhala tchyně. Spousta lidí nám nevěřila, tak jsme fotografii těch nápisů nahráli na internet. Nevíme, co si s tím počít, spousta lidí nám radí, abychom je zachovali.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa