Přední ruský novinář zemřel v Moskvě po pádu z motorky. Zpovídal i zavražděného Litviněnka

Autor: ČTK - 
10. 5. 2019
11:41

Při pádu z motocyklu v centru Moskvy zahynul ve čtvrtek večer přední ruský rozhlasový a televizní novinář Sergej Dorenko. Informovala o tom v noci na dnešek agentura TASS s odvoláním na zdravotnické zdroje. Šéfredaktorovi rozhlasové stanice Govorit Moskva bylo 59 let.

„Dorenko jel na svém motocyklu v centru města, když ho postihla srdeční příhoda. Z motocyklu spadl. Kolemjdoucí přivolali sanitku, ale lékaři už mu nedokázali zachránit život,“ uvedl zdroj ruské agentury. Dorenko byl šéfredaktorem stanice Govorit Moskva. Dříve pracoval v rozhlasové stanici Echo Moskvy nebo v televizi Pervyj kanal.

Dorenko vyzpovídal zavražděného Litviněnka

Dorenkova každotýdenní televizní zpravodajská relace byla zastavena v roce 2000 nedlouho poté, co v ní zazněla ostrá kritika postupu vlády v tragickém případu jaderné ponorky Kursk. Ve svých reportážích novinář také kritizoval někdejšího moskevského starostu Jurije Lužkova či bývalého premiéra Jevgenije Primakova.

V roce 2007 Dorenko zveřejnil rozhovor, který vedl v roce 1998 s Alexandrem Litviněnkem a dalšími agenty kontrarozvědky FSB. Tito muži přiznali, že dostávali příkazy k zabíjení, únosům nebo vydírání prominentních politiků nebo podnikatelů. Litviněnko byl v roce 2006 v Londýně otráven radioaktivním poloniem, Britové z toho viní ruské tajné služby.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 11. května 2019 09:25 )

Nojo, takovej Dubcek nebo Karel Kryl by mohli vypravet jak se likviduji humanitarne nepohodlni,...

voght ( 10. května 2019 12:14 )

Nebylo by od věci přečíst si po nadpisu i ten článek

onanym01 ( 10. května 2019 12:12 )

UZ SE TESIM NA TY KONSPIRACNI TEORIE ZDEJSICH POMATENCU

blecktajp ( 10. května 2019 12:09 )

Taková šťastná náhodička, že?

Zobrazit celou diskusi
Další videa