Novou ženu svého ex přirovnala ke koni. Britce hrozí až dva roky za mřížemi

Autor: peb - 
9. dubna 2019
10:02

Britku Laleh Shahraveshovou (55) zatkli, když přiletěla do Dubaje na pohřeb svého exmanžela. Na facebook totiž napsala, že svému bývalému muži přeje smrt a že jeho nová manželka vzezřením připomíná koně. Informoval o tom web časopisu Newsweek.

Zákony o kyberzločinu ve Spojených arabských emirátech říkají, že zveřejnění hanlivých komentářů může být potrestáno pokutou i vězením.

I když žena své komentáře napsala v Británii, stále může strávit dva roky za mřížemi a zaplatit pokutu ve výši až jednoho a půl milionu korun. 

Shahraveshová a její bývalý manžel byli svoji celých 18 let. Ve Spojených arabských emirátech s ním žila osm měsíců, než se s dcerou vrátila na britské ostrovy. Manžel ji měl následovat, ale následně jí jen e-mailem zaslal rozvodové papíry. 

Britka se o jeho novém manželství dozvěděla z fotografií na facebooku v roce 2016. Napsala pod ně dva komentáře, oba v perštině. „Doufám, že půjdeš pod zem, ty idiote. K čertu s tebou. Nechal jsi mě kvůli tomuhle koni,“ stálo v jednom z nich.

Matku zatkli, dcerka musela domů letět sama 

Muž komentáře nahlásil policii. V březnu pak zemřel na infarkt a jeho bývalá žena s dcerou přiletěly na pohřeb. Shahraveshovou zatkli a zabavili jí pas. Její čtrnáctiletá dcera musela domů letět sama. Soud má proběhnout 11. dubna.

„Shahraveshová byla rozrušená a její dcera si prošla peklem. Všechno, co chce, je znovu vidět matku,“ řekl BBC odborník na právo Spojených arabských emirátů Radha Stirling. 

 

 


petr12 ( 9. dubna 2019 10:58 )

vítači,neziskovky,sluničkáři,demokracie,aktivistijen píjmout více těchto zrud at vidíte co vás čeká.Šrojdrová tebe ukamenují že chceš krást jejich sirotky a sní 50 jeblích senátoru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud