Při pádu vrtulníku zahynulo 13 lidí. Zřízení v Kazachstánu obestírá záhada

Autor: ČTK, for - 
27. 3. 2019
21:50

V Kazachstánu se ve středu zřítil vojenský vrtulník, v jehož troskách zahynulo všech 13 lidí, kteří byli na palubě. Informovala o tom agentura AP citující místní úřady. Vrtulník typu Mi-8 podle serveru Nur.kz po pádu vzplál a úplně shořel.

Stroj letěl spolu s dalšími třemi vojenskými vrtulníky z města Aktau do města Šymkent, když se z dosud nezjištěných příčin zřítil.

„Přelet se odehrával v rámci komplexní prověrky a výcviku speciálních jednotek v noci a ve složitých meteorologických podmínkách,“ poznamenal server Nur.kz s tím, že příčiny nehody vyšetřuje zvláštní komise ministerstva obrany. Na vyšetřování se podílí také ministerstvo vnitra.

Nový prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev na twitteru napsal, že zahynula celá posádka helikoptéry, vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil jim pomoc. V kazašských médiích se objevila jména letců a vojáků, kteří při neštěstí přišli o život.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

5nastolevceskych ( 27. března 2019 23:18 )

Zřízení v Kazachstánu... To ho někdo tak zřídil, až spadnul?

Zobrazit celou diskusi
Další videa