Zapálil autobus plný dětí. „V moři umírají uprchlíci,“ křičel Afričan na policii

20. 3. 2019
21:38

Italská policie ve středu zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později polil benzinem a zapálil. Všem z autobusu se podařilo za asistence policie utéct, 12 dětí a dva dospělí byli převezeni do nemocnice, většina se šrámy utrpěnými při evakuaci. Řidič, italský občan původem ze Senegalu, se chtěl zabít a křičel, že umírání ve Středozemním moři musí skončit, napsal deník La Repubblica. Muž se popálil a je v péči zdravotníků. Je vyšetřován kvůli únosu, záměru spáchat hromadnou vraždu, žhářství a napadení policistů.

Sedmačtyřicetiletý Ousseynou Sy unesl autobus se dvěma třídami ze školy ve městě Vailati di Crema, které leží zhruba 50 kilometrů východně od Milána. Původně měl děti převézt do tělocvičny. Poté, co se vychýlil z trasy, vybral od školáků všechny mobilní telefony a jejich doprovodu nařídil, ať jim spoutá ruce stahovacími páskami. Jednomu chlapci se podařilo svůj telefon ukrýt. Podle úřadů na tísňovou linku později zavolal dospělý a jeden ze studentů zavolal rodičům.

Policisté autobus zablokovali třemi vozy na předměstí Milána. „Zatímco dva policisté zaměstnávali řidiče - měl zapalovač a vyhrožoval, že autobus pomocí kanystru benzinu zapálí - další násilím otevřeli zadní dveře,“ řekl televizi Sky TG24 velitel policistů Luca De Marchis. V průběhu evakuace dětí muž autobus zapálil.

Zbyla jen ohořelá kostra

Z autobusu nakonec zbyla jen ohořelá kovová kostra. Poté, co muži zákona vozidlo zastavili, začal po něm řidič rozlévat benzin a křičel, že se chce zabít, aby pomstil mrtvé ve Středozemním moři, napsal deník La Stampa.

„Spoutal nás a vyhrožoval. Řekl, že pokud se hneme, rozlije benzin a (autobus) zapálí. Pořád opakoval, že lidé v Africe umírají a že je to chyba (vicepremiérů Luigiho) Di Maia a (Mattea) Salviniho. Pak nás vysvobodili policisté,“ vylíčila události jedna školačka.

List La Stampa napsal, že muž má záznamy v trestním rejstříku kvůli řízení v opilosti a sexuálnímu obtěžování nezletilého. Italské občanství má od roku 2004. Dříve byl ženatý s Italkou a má dvě děti ve věku 12 a 18 let. Pro dopravní společnost pracoval 15 let.

OSN odhaduje, že při cestě do Evropy přes moře se v roce 2018 utopilo anebo bylo prohlášeno za nezvěstné 2297 lidí. Tvrdou migrační politiku prosadil v nové vládě zejména Salvini. Migrace do Itálie ale začala klesat už za předchozí levicové vlády, která mimo jiné začala spolupracovat s libyjskou pobřežní stráží.

homolka30 ( 21. března 2019 19:53 )

Evropští politici nepromarní ani jednu jedinou šanci aby uspíšili islamizaci Evropy,tak to má být,tak to bude.Když se něco stalo na Novém Zélandu od první vteřiny vyřvávali že je to terorismus,když v Itálii zapálí autobus plný dětí tak se prohlásí že Senegalského řidiče Ousseynoua Sya, který ve středu zapálil autobus s 51 dětmi „nelze zasadit do kontextu radikalismu či islamistického zabíjení“ to je správný bordel.

carda63 ( 21. března 2019 13:49 )

Nechápu, proč ho pouštěli z autobusu, měli ho tam nechat ugrilovat, nic jiného by si za ohrožení děti nezasloužil. Pokud je mi známo, tak hranice států smí překračovat bez platných dokladů pouze volně žijící zvěř, tak proč je to umožněno migrantům a proč se k nim chováme jinak. Na lodě je nikdo nenutí nastupovat, je to jejich svobodné rozhodnutí, tak ať si řeší problémy s tím vzniklé sami od začátku do konce. Ta kráva, si ho vzala a tím asi legalizovala jeho pobyt v Itálií by měla být trestně odpovědná ostatně jak všichni kdo tímto způsobem legalizují pobyt lidí ze třetích zemí.

Jan Brandis ( 21. března 2019 10:44 )

Kdyby se jich denně utopil milion, mně to žíly trhat nebude. Nikdo vás tady krom pár pomatenců nechce. U nás za své životy zopdovídáme, to vy jste lumíci ☠️

petr12 ( 21. března 2019 09:18 )

zvířata,vrazi,teroristi,znásilnovači,uprchlíci zaplavují svět,organizují to aktivistycký dobytek,nadace, sluničkáři,politici, oni jsou zodpovědni za vraždy vlastních občanu doufám že se dočkám jejich souzení!!

mandat ( 21. března 2019 09:12 )

Kolik Evropanu umira kazdy den diky migrantum ? O tom se nepise, o tom se uz ani nemluvi. Kazdy den je nekdo znasilnen,pobodan,okraden a zmlacen, gangy z Afriky a arabskeho sveta systematicky terorizuji nasi Evropu, nici kostely,zaplauji auta,doby a zneuzivaji nase deti,ale to je asi ok, o tom se nepise.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa