Onkolog měl sexuálně obtěžovat 88 pacientek s rakovinou, mezi nimi dítě. Hrozí mu 12 let

Polský onkolog je podezřelý, že sexuálně obtěžoval 88 pacientek
Autor: ČTK - 
1. 3. 2019
10:14

Prokuratura v severopolském Gdaňsku obžalovala chirurga-onkologa kvůli podezření, že během onkologických vyšetření v letech 2006 až 2017 sexuálně obtěžoval 88 pacientek. Podle televize TVN24 mu hrozí až 12 let vězení. Muž se cítí být nevinen.

Už předloni v únoru vyšetřovatelé informovali, že v Polsku známý lékař Marek L. je podezřelý z obtěžování 25 pacientek. Nicméně během vyšetřování v následujících měsících se ukázalo, že poškozených je 88 žen, mezi nimi jedna dívka mladší 15 let. Mluvčí gdaňské prokuratury Gražyna Waryniuková uvedla, že devět žen podvodně donutil k pohlavnímu styku.

„Začal mi vyšetřovat břicho. Stál za mnou. Ruce sesunul příliš nízko a začal mi je dávat tam, kam neměl," popsala jedna z pacientek chování Marka L.

Během vyšetřování případu policisté vyslechli asi 3000 žen, které k tomuto lékaři chodily. Policie usilovala o zatčení Marka L., nicméně soud rozhodl, že po složení kauce 20 000 zlotých (asi 119 000 Kč) může zůstat na svobodě. Byl ale pod policejním dohledem a nesměl vykonávat své povolání.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

11karel11 ( 1. března 2019 11:23 )

Dobytkovi patří odstranit ústrojí, aby už nikdy nemohl nikomu ubližovat. Řešit radikálně. Co je to za verbež to mužské koleno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa