Papež František míří do Maroka, setká se s králem i s uprchlíky

Autor: ČTK - 
9. února 2019
19:56

Papež František se při své březnové návštěvě Maroka setká s uprchlíky a zavítá do institutu pro přípravu imámů. Oznámil to dnes Vatikán, který zveřejnil podrobnější program Františkovy marocké cesty. V Maroku bude papež 30. a 31. března a bude to v krátké době jeho druhá návštěva muslimské země. V únoru papež navštívil Spojené arabské emiráty.

Stejně jako cesta do SAE má být podle Vatikánu návštěva Maroka příležitostí vyslovit se proti extremismu.

Král a papež v boji proti extremismu

V Rabatu papeže přijme marocký král Muhammad VI. V neděli 31. března se papež sejde s kněžími a řádovými sestrami a bude sloužit mši. Král Muhammad VI. se často vyslovuje proti extremismu a Maroko se považuje za spojence v boji proti islámským extremistům.

V pětatřicetimilionovém Maroku žije asi 50 tisíc katolíků, z nichž většina jsou potomci Evropanů, hlavně Francouzů a Španělů. Hlavním náboženstvím je sunnitský islám.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

robyno1 ( 9. února 2019 20:55 )

Jsem zvědav, komu bude před Velikonocemi umývat nohy. Jestli konečně pracujícím bělochům, nebo (opět) musulmanům či kriminálníkům.

al.bunda ( 9. února 2019 20:54 )

Je jasné že papežovi jeblo v hlavě a nakonec zprávní slované měli heslo,bijte němce papežence,tak nějak mám dojem že to spolu souvisí....

a-z- ( 9. února 2019 20:53 )

Ti vobtáhnul ségru?

ivuska1 ( 9. února 2019 20:30 )

At resi pedofilii a znasilnovani sester .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud