Pět mrtvých při požáru bytového domu: Rodiny zaskočil oheň na půdě pozdě večer!

Aktualizováno -
8. 2. 2019
18:50
Autor: CTK - 
8. 2. 2019
06:40

Pět lidí přišlo v noci na 8. února letošního roku o život při požáru čtyřpodlažního obytného domu ve městě Lambrecht na jihozápadě Německa. Plameny zachvátily půdu domu, ve kterém žilo několik rodin. Policie zatím identifikovala jen dvě oběti, kterými byli muži z Polska. Totožnost dalšího muže a dvou žen určí až pitva.

Státní zastupitelství uvedlo, že nic nenasvědčuje cizímu zavinění a že je třeba vycházet z toho, že příčinou požáru byla technická závada nebo nedbalost.

Podle policie požár vypukl ve čtvrtek ve 23:30 SEČ v rodinném domě ve městečku, které leží ve spolkové zemi Porýní-Falc blízko hranice s Lucemburskem a Belgií. Podle DPA si ohně všimla sousedka, která přivolala hasiče. Na místě jich zasahovalo osm desítek. Škody úřady odhadují na statisíce eur. Hořet pravděpodobně začalo v kuchyni.

Podle prvních výsledků vyšetřování nic nenasvědčuje tomu, že by požár někdo založil. Podrobnější vyšetřování se ale kvůli obrovskému množství hasící pěny protáhne a výsledek by mohl být znám až za několik dní.

Úřady zatím potvrdily totožnost dvou obětí, kterými jsou muži z Polska ve věku 43 a 54 let. Totožnost dalšího muže a dvou žen určí až pitva, která byla naplánována na počátek příštího týdne. Soudní lékař by měl stanovit také přesnou příčinu úmrtí obětí požáru.

V domě, který podle DPA i s okolím působí zanedbaně, bylo hlášeno 23 obyvatel. Obyvatelé tří bytů v domě se dokázali dostat ven vlastními silami a ubytovali se v obci u příbuzných nebo známých.

Požáry s takto tragickou bilancí mrtvých jsou v Německu neobvyklé. V uplynulých letech se několik podobných neštěstí ale stalo. Čtyři lidé přišli o život při půdním požáru v říjnu 2015 ve Pforzheimu. Příčinou tragédie nejspíše bylo špatné použití topidla. V roce 2013 zemřela při požáru v Backnangu žena a jejích sedm dětí ve věku od šesti měsíců do 17 let. I tento požár podle úřadů zřejmě zapříčinili neúmyslně sami obyvatelé.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa