Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno, déšť 11°C

Pět mrtvých při požáru bytového domu: Rodiny zaskočil oheň na půdě pozdě večer!

Aktualizováno -
8. února 2019
18:50
Autor: CTK - 
8. února 2019
06:40

Pět lidí přišlo v noci na 8. února letošního roku o život při požáru čtyřpodlažního obytného domu ve městě Lambrecht na jihozápadě Německa. Plameny zachvátily půdu domu, ve kterém žilo několik rodin. Policie zatím identifikovala jen dvě oběti, kterými byli muži z Polska. Totožnost dalšího muže a dvou žen určí až pitva.

Státní zastupitelství uvedlo, že nic nenasvědčuje cizímu zavinění a že je třeba vycházet z toho, že příčinou požáru byla technická závada nebo nedbalost.

Podle policie požár vypukl ve čtvrtek ve 23:30 SEČ v rodinném domě ve městečku, které leží ve spolkové zemi Porýní-Falc blízko hranice s Lucemburskem a Belgií. Podle DPA si ohně všimla sousedka, která přivolala hasiče. Na místě jich zasahovalo osm desítek. Škody úřady odhadují na statisíce eur. Hořet pravděpodobně začalo v kuchyni.

Podle prvních výsledků vyšetřování nic nenasvědčuje tomu, že by požár někdo založil. Podrobnější vyšetřování se ale kvůli obrovskému množství hasící pěny protáhne a výsledek by mohl být znám až za několik dní.

Úřady zatím potvrdily totožnost dvou obětí, kterými jsou muži z Polska ve věku 43 a 54 let. Totožnost dalšího muže a dvou žen určí až pitva, která byla naplánována na počátek příštího týdne. Soudní lékař by měl stanovit také přesnou příčinu úmrtí obětí požáru.

V domě, který podle DPA i s okolím působí zanedbaně, bylo hlášeno 23 obyvatel. Obyvatelé tří bytů v domě se dokázali dostat ven vlastními silami a ubytovali se v obci u příbuzných nebo známých.

Požáry s takto tragickou bilancí mrtvých jsou v Německu neobvyklé. V uplynulých letech se několik podobných neštěstí ale stalo. Čtyři lidé přišli o život při půdním požáru v říjnu 2015 ve Pforzheimu. Příčinou tragédie nejspíše bylo špatné použití topidla. V roce 2013 zemřela při požáru v Backnangu žena a jejích sedm dětí ve věku od šesti měsíců do 17 let. I tento požár podle úřadů zřejmě zapříčinili neúmyslně sami obyvatelé.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud