„Neustále se mi to honí hlavou. Kdykoli jdu do domu, neustále mám před očima, jak hasič vynáší ohořelé tělíčko vnoučka. Předtím jsem se snažila pro něj několikrát vylézt, ale nemohla jsem ho najít, nahmatat,“ mluví se slzami v očích.

Babička pravidelně navštěvuje psychologa. „Pořád se mi o tom požáru zdá. Budím se každé ráno ve tři hodiny (v tu dobu propukl požár – pozn. red.) a už neusnu,“ upřesnila.

Stále to mají před očima

Není přitom sama. Obdobně je na tom dědeček dětí, který nedokáže o tragédii dodnes mluvit. „Manžel je z toho taky moc špatný. Léčí se na psychiatrii. Není schopen normálně žít,“ přiznala babička dětí. S psychickými problémy se léčí i matka dětí, která však v domku už nežije.

Podle zprávy vyšetřovatelů mohla za tragédii závada na přímotopu, který byl umístěný v dětském pokoji. „Vůbec jsme ho přitom nechtěli pořizovat, dohnali nás k němu sousedi,“ zdůraznila.

Prokletý přímotop

„Vadilo jim, že se z komína kouří. Ať jsme topili uhlím, nebo dřevem. Bylo to peklo. Proto jsme raději přešli na topení přímotopy. A takto to dopadlo,“ dodala zlomeným hlasem.

Co se tehdy stalo?

Tragický požár vypukl v malé obci na Znojemsku loni v noci z 11. na 12. března. Vyšetřovatelé před pár dny případ uzavřeli s tím, že příčinou byla závada na přímotopu, který byl v dětském pokoji. Než se matka dětí, babička a děda o požáru dozvěděli, byl v pokoji takový žár, že se do něj nedalo vstoupit. Zemřely v něm děti (†1, †4 a †9). 

Takhle to na místě vypadalo pár hodin po tragickém požáru.

Video
délka: 00:31

V tomto domě zemřely tři děti (†1, †4, †9). Nepřežily požár Hynek Zdeněk, blesk.cz