Konspirátoři kritizují zatmění Měsíce: „Byl to podvod, Země je plochá“

Autor: Mii - 
25. 1. 2019
18:25

Ani při pondělním zatmění Měsíce nezůstali příznivci teorie ploché Země v klidu a internet zahltili zprávami, jak se mělo jednat o jeden velký podvod. Stín na Měsíci podle nich nevytvořila Země (protože ta je plochá), ale těleso, které v běžných podmínkách není vidět, protože prolétává příliš blízko Slunci. Informuje o tom web The Sun.

K zatmění Měsíce dochází v situaci, kdy je měsíční kotouč zastíněn Zemí. Obvykle se tak stane při úplňku a jak Slunce, tak Země a Měsíc musí být v jedné přímce. Jev trvá až 107 minut a je o něco častější než zatmění Slunce.

Tak zní astronomické vysvětlení, které přijímá současná věda. Nesouhlasí s tím ale konspirátoři, kteří věří, že je Země plochá, protože plochá deska nemůže vytvořit kulatý stín. Přišli proto s vlastním vysvětlením pondělního zatmění – mohl za to „stínový objekt“.

Tento tajný objekt podle konspirátorů prošel mezi Zemí a Měsícem a způsobil stín, který jsme viděli. V běžném životě pozorovatelný není a ani vědci jej neznají, protože se údajně vyskytuje příliš blízko Slunci. Rozhodně ale za zatmění nemohla kulatá Země.

„Jeho orbit je nakloněný zhruba o 5 stupňů a 10 promile k orbitu Slunce, proto k zatmění může dojít jen v případě, že se tato tři tělesa (Slunce, objekt, Měsíc) dostanou do přímky,“ vysvětlují konspirátoři.

Skupina neuvedla přesné parametry nebo velikost stínového tělesa, může podle nich ale jít o přirozený satelit, jako je asteroid, nebo dokonce celou planetu. „Existuje možnost, že stínové těleso je známý vesmírný objekt, který obíhá  kolem Slunce,“ říkají. Bude podle nich však třeba provést další výzkumy.

Jeden velký podvod

Teorie o tom, že Země je ve skutečnosti plochá, získává poslední roky čím dál více příznivců, přestože ji současná věda dávno definitivně vyvrátila. V současnosti se fanoušci této představy sdružují pod organizací Flat Earth Society, která vznikla v roce 1956, kořeny této teorie ale sahají hluboko do minulosti.

Jádrem celé myšlenky je, že Země je disk s polárním kruhem uprostřed a s Antarktidou, která je ve skutečnosti ledovou zdí vysokou 50 metrů. Gravitace se má dít soustavným pohybem zemské desky směrem nahoru a všechny důkazy o kulatosti Země jsou prý jen podvrh NASA, OSN a dalších světových organizací, které se snaží převzít vládu nad světem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

illyria ( 26. ledna 2019 13:38 )

Konspirátor je ten, kdo konspiraci připravuje. Ten co se jí snaží rozluštit tak je konspirační teoretik... To jsou dvě rozdílné věci...

balcarova3 ( 26. ledna 2019 11:00 )

rakyta ( 26. ledna 2019 08:48 )

Je třeba dodat že tyto moudra šíří vyznavači proflaknuteho poustniho lu***.Nejnovejsi šperk o tomto dacanovi vypustil nedávno prý vědecký pracovník a jeho velký obdivovatel a to ten že tento dobrák vlastnil 14 letadel.Obdivovat idiota může opět jenom idiot.

josef ( 26. ledna 2019 08:34 )

V které psychiatrické léčebně mají konspirátoři sídlo ?

kombucha ( 26. ledna 2019 05:21 )

No nosí, protože jsem to viděla v jedný pohádce a Země je fakt placatá, protože je placatý i Slunce a Měsíc, to dá rozum ne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa