Lama nakráčela do optiky. Mezi brýlemi se procházela půl hodiny

Autor: ČTK - 
20. 1. 2019
10:35

O rozruch se ve městě Hennebont v Bretani postarala lama alpaka, která vkráčela do tamní oční optiky. Toto zvíře, které je známé hlavně díky kvalitní vlně, se asi půl hodiny klidně procházelo mezi vystavenými brýlemi, napsala na svých internetových stránkách britská BBC.

Zaměstnanci optiky uvedli, že lamu alpaku nejdříve viděli, jak se potuluje po ulici. Pak došla k jejich obchodu, a když se před ní otevřely automatické dveře, vkráčela dovnitř.

Prodavači dveře zamkli, aby nečekaná návštěvnice nemohla odejít zpět na ulici a nezpůsobila třeba dopravní nehodu. Pak zavolali policii. Původně si mysleli, že utekla z nedalekého cirkusu, ale po asi půl hodině si ji přišel vyzvednout soukromý majitel, z jehož pozemku zřejmě odešla. „Páníček“ lamy alpaky si přál zůstat v anonymitě.

Lama alpaka pochází z Jižní Ameriky a jde o zdomácnělou formu divoce žijících lam. Alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu a chová se především v Peru. Tento druh lamy nebyl nikdy používán k práci.

Video  Lama brání svoje čerstvě narozené mládě.  - Blesk - Jiří Čada

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa