Plivala, kousala a drtila ramena. S agresivní lamou ženy bojovaly o život

Autor: Mii - 
6. 12. 2018
20:55

Vypadá roztomile a její srst vybízí k pohlazení. Lama alpaka je ale pyšný tvor a ve špatné náladě může způsobit i zranění. V zoologických zahradách před nimi varují cedule a jejich nátury zakusily i dvě Australanky. Jejich lama Harry je málem zavraždila, informuje web Abc.net.

Karen Stroebelová žije na poklidné farmě na australském venkově. Se svým partnerem chovají řadu zvířat, vytvořili si dokonce malou zoo. Karenin přítel domů přivedl hnědou lamu, která se okamžitě stala součástí jejich domácnosti. Pojmenovali ji Harry.

Rychle poznali, že to nebyl nejlepší nápad. Harry místo toho, aby se poklidně pásl, hledal způsoby, jak svým chovatelům ublížit. První den se tajně připlížil za Karenina záda, kousl ji a shodil na zem. „Můj partner měl zrovna v ruce pivo, tak tu láhev vzal a začal jí lamu bít do hlavy, čímž odvedl její pozornost. Jenom tak jsem se dokázala zvednout na nohy,“ popisovala žena.

Boj na život a na smrt

Deset dní byl klid. Jenže pak se přihodilo něco, co mohlo skončit hodně špatně. Karen a její 78letá matka zrovna pracovaly na zahradě, když Harry přeskočil plot a vrhl se na ně. „Kousl mě do obou rukou, a když jsem se otočila, kousl mě ještě zezadu do krku. Pak mi kopytem začal drtit rameno,“ popsala Karen to, co ženy zažily.

Její matka vzala do ruky koště a začala jím Harryho mlátit, čímž se Karen naskytla možnost utéct. Lama ale byla rychlejší a rychle obě ženy zahnala do kouta. Začala po nich plivat a dvojice se bránila vším, co našla. Motykami, kbelíky a dalším zahraním náčiním. Celý zápas trval hodinu a půl.

Harryho nos postupně začal krvácet. Karen bylo zvířete líto, ale nevěděla, jak to vyřešit bezbolestně. Její matka byla ovšem nekompromisní a její pocity rychle rozehnala. „Byla to očividná válka. Harry všude plival krev a pořad se k nám zkoušel dostat. Jeho oči byly úplně zatemněné, jako kdyby zcela zešílel,“ uvedla Karen.

Harryho museli kvůli agresivitě uspat

Nakonec se její matce udělalo nevolno a upadla na zem. Má slabé srdce a tíhu situace nezvládla. Karen se vyděsila, že její matka umírá a začala křičet, čímž upozornila souseda, který zavolal policii. Na místo dorazili dva strážníci a zvíře hrubou silou odvedli zpět do jeho kotce.

Po delší diskusi se pak Karen, policie a bývalý majitel Harryho shodli, že je moc nebezpečný a dali mu smrtelnou injekci. Karen následně strávila měsíc v nemocnici, kde se snažila zotavit ze zranění, která jí způsobil. Její matka nakonec vyvázla jen s boulí na hlavě.

Doporučujeme
ma-ka ( 7. prosince 2018 05:40 )

😲 Nějak nechápu - lama ji pokousala obe ruce, a pak ji kousla ještě zezadu do krku, když se k ni otocila zády? 😲🙄 To se jako vazne otočila k utocimu zvireti? 😲🙄 Farmářka jak čapa. 🙄

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa