Oběti obří exploze v Paříži jsou už čtyři. Trosky vydaly tělo mladé ženy

Aktualizováno -
13. ledna 2019
17:20
Autor: ČTK - 
13. ledna 2019
11:45

Po sobotním výbuchu plynu v Paříži dnes pod troskami našli tělo dalšího člověka, který se stal čtvrtou obětí neštěstí. Oznámila to pařížská prokuratura. Na místě je stále asi 30 hasičů a podle velitele sboru Erika Moulina tam zůstanou dalších 48 hodin, možná celý týden. Zranilo se přes 40 lidí a stav devíti z nich je vážný.

Čtvrtá nalezená oběť je mladá žena, která se předtím pohřešovala. Plyn explodoval v budově na ulici Trévise a poškodil také okolní domy. „Byla to mimořádně silná exploze, zasažena je oblast v okolí 100 metrů. Budovu je třeba zpevnit od sklepa až nahoru. Vstup není dovolen ani do domů v sousedství a naproti. Pochybnosti se budou řešit s architekty,“ řekl Moulin.

Výbuch nepřežili dva hasiči a španělská turistka. Mezi zraněnými je další španělský občan. Požárníkům bylo 27 a 28 let a sbor hasičů uspořádal sbírku na podporu jejich blízkých. Do dnešního poledne do ní přispělo 2700 lidí a podařilo se shromáždit 80.000 eur (dva miliony korun).

Z postižených domů byly vystěhovány rodiny a lidé si mohli pouze přijít pro věci. Bylo třeba evakuovat 12 staveb a 150 lidí. Mnozí z nich odešli do hotelů.

Výbuch otřásl pekařstvím Hubert v ulici Trévise, která je v 9. pařížském obvodu nedaleko Opery. Na místě vzplanul požár a těsně před devátou hodinou se ozvala exploze. Pohřešovaný člověk podle Moulina bydlel v budově, v níž je pekárna.

vihor ( 13. ledna 2019 13:07 )

Soudě podle těch zaparkovaných Mercedesů před domem bych řekl, že to provozovali nějací "noví" Francouzi. Takže buď zanedbali bezpečnost, nebo to bylo vyřizování "obchodních záležitostí".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud